A Rivas Ecopolis nyerte a Spanyol Kupát

:

:

Vasárnap rendezték a spanyol Királynõ Kupa döntõjét, melyen a Rivas Ecopolis 83-62-re verte a Salamancát. A félidõben még 41-41 állt az eredményjelzõn, de a harmadik negyedben eldõlt a csata.

Az elõdöntõk során nem születtek meglepetések a Spanyol Kupában, sõt a vártnál talán könnyebben nyertek az Euroliga csapatok. A Rivas Ecopolis és a Salamanca idén már kétszer találkozott, mindkét alkalommal az aktuális vendégcsapat ünnepelhetett gyõzelmet. Igaz, az együttesek kerete még a januári mérkõzés óta is változott.

A találkozó elején Marta Xargay duplájára Anna Cruz válaszolt egy triplával. A két gárda fej-fej mellett haladt az elsõ negyedben. Oleksandra Kurasova triplája után 13-6-ra szakadt el a Rivas, de 14-14-nél már egyenlített a Salamanca. Az elsõ 10 perc végén éppen Honti triplájával lépett meg ismét 19-16-ra a Rivas. A második negyed feléig 25-21-ig õrizte elõnyét a két magyar válogatott játékost felvonultató együttes, de a Salamanca 27-26-nál újra átvette a vezetést.

A második negyed második fele igazi kosáresõt hozott, de az igazsághoz hozzátartozik, hogy egyik szakvezetõ sem lehetett elégedett lányai védekezésével. A félidõben 41-41 állt az eredményjelzõn. A Rivasnál Kurasova tartott 11, Henry 8 pontnál, míg a másik oldalon Monique Currie jutott 8 egységig.

A harmadik negyed elején 44-43-ra Currie triplája után még a Salamanca vezetett. Ekkor semmi jel nem utalt arra, hogy a következõ percekben gyakorlatilag eldõl a csata. A címvédõ januárban kinevezett szakvezetõje Victor Lapeña 49-44-nél kért idõt, de a Rivas ezt követõen egy 10-0-s futás lezárásaként 53-44-re módosította az állást. 7 percig nem szerzett pontot a Salamanca. A kosárcsendet Currie törte meg. A harmadik szakasz végére azonban 61-50-nél így is 10 pont fölé hízott a differencia.

A negyedik szakaszból nem telt el 4 perc, amikor Casas triplájával már 70-53-ra ment a Rivas. Ezzel a lényegi kérdések eldõltek. A Salamanca már nem tudott közelebb kerülni, így a Rivas Ecopolis 2011 után ismét elhódította a kupát. Vajda Anna 26 perc alatt dupla-duplával 10 ponttal és 10 lepattanóval vette ki a részét a sikerbõl, míg Honti Kata 12 perc alatt 3 pontot szerzett, 2 lepattanót és 2 gólpasszt osztott ki.

Rivas Ecópolis – Perfumerías Avenida Salamanca 83-62 (19-16, 22-25, 20-9, 22-12)