A Salamanca 26, a Girona 28 ponttal nyert Spanyolországban

:

:

A hétvégén a 7. fordulóval folytatódtak a spanyol élvonal küzdelmei. A nemzetközi porondon szereplõ csapatok magabiztos gyõzelmet arattak. Összefoglaló.

A Salamanca 76-40-re verte a Ferrol-t. Az egyoldalú összecsapáson már a félidõben 46-17-re vezetett a címvédõ. A szakmai stáb salamancai oldalon 15-25 perc között osztotta el a játékperceket. Minden játékosuk betalált, Adaora Elonu 15, Erika de Souza 12 ponttal zárt.

A Girona 84-56 arányban múlta felül az Araski-t. Csalóka a végeredményben látható nagyobb különbség, a harmadik negyed végén még csak 13 pont volt a felek között. Az utolsó 6-7 percre fáradt el az Araski. Keisha Hampton 20, Sahy Murphy 18 pontot ért el a Girona gárdájából.

Az üldözõbolyt tekintve a Gernika 77-65 arányban bizonyult jobbnak a Durán Maquinaria Ensino alakulatánál. Az újonc a mérkõzés végjátékában kozmetikázott az eredményen. A Gernika keretébõl a 14 pontos Margaret Roundtree teljesítményét kell kiemelni.

Az IDK Gipuzkoa nagyon elrontotta a negyedik negyedet a Quesos El Pastor otthonában, miután 12 pontos elõnyt adtak le. A 78-72-es vereség ellenére Iva Brkic (Ciglar) extra meccset zárt, 18 pontot, 4 lepattanót és 3 gólpasszt jegyzett.

EMBUTIDOS PAJARIEL BEMBIBRE PD – VALENCIA B.C. 52-58
NISSAN AL-QÁZERES EXTREMADURA – SNATT´S FEMENÍ SANT ADRIÁ 89-57
CADI LA SEU – MANN-FILTER CASABLANCA 90-56
QUESOS EL PASTOR – IDK GIPUZKOA 78-72
RPK ARASKI – SPAR CITYLIFT GIRONA 56-84
DURÁN MAQUINARIA ENSINO – LOINTEK GERNIKA BIZKAIA 65-77
BAXI FERROL – PERFUMERIAS AVENIDA 40-76