A Salamanca és a Carolo Basket került előnybe az EK-rájátszásban

:

:

Az Európa Kupa rájátszás harmadik fordulójában a másik két párharc is kezdetét vette csütörtökön. A Salamanca és a Carolo Basket került előnybe.

A Salamanca 77-65-ös sikert aratott a Szpartak Moszkva otthonában. A spanyol élcsapat a második negyed elején 23-23 után vette át a vezetést és végig előrébb jártak. A legnagyobb előnyük 18 pont volt és ebből 12 a végére is megmaradt, ami kiváló esélyeket ad számukra a visszavágóra. Laura Gil 16, Jewell Loyd és Kristine Vitola 14-14 pontot ért el.

A Carolo Basket 84-82-es győzelmet ünnepelhetett a CCC Polkowice csarnokában. Végig vezettek a franciák, 14 pont volt a legnagyobb előnyük. Az utolsó négy percben 78-65 után zárkózott fel a Polkowice és ezzel nyílttá tette a visszavágót. Evelyn Akhator 23, Endy Miyem 15 pontot ért el.

Szpartak Moszkva – Perfumerias Avenida Salamanca 65-77 (20-21, 9-18, 17-23, 19-15)
CCC Polkowice – Flammes Carolo Basket 82-84 (17-24, 22-24, 22-17, 21-19)