A Salamanca lesz a Sopron Basket ellenfele az Euroliga elődöntőjében

Perfumerias Avenida Salamanca - Spar Girona 74-65 (15-9, 18-20, 17-16, 24-20)

Salamanca, Pabellón Municipal Wurzburg
Uuehendrik, Sentürk, Baloun (Yeats)

Perfumerias Avenida Salamanca: Copper 23, Cazorla 8, Dominguez 6, Hof 2, Samuelson 15. Csere: Rodriguez 4, Alarie 12, Fasoula 4.

Spar Girona: Palau 2, Eldebrink 15/9, Burke 11/9, Gardner 8/3, Reisingerova 13/3. Csere: Drammeh 10, Araujo, Flores 6, Labuckiene.

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc végeredménye 2-1 a Perfumerias Avenida Salamanca javára.

Az Euroliga negyeddöntő párharc sorsdöntő harmadik mérkőzésén a Salamanca 74-65-re verte a Gironát és ezzel biztosította helyét az Euroliga négyes döntőjében. A Final4 elődöntőjében Sopron Basket – Perfumerias Avenida Salamanca és Fenerbahce Safiport – ZVVZ USK Praha párharcok lesznek.

A hosszabbításos gironai mérkőzés után, melyet 81-79-re nyertek a hazaiak, a Salamanca ezúttal igyekezett már a mérkőzés elején magához ragadni a kezdeményezést. Roberto Iniguez tanítványai 8-0-val kezdtek és végig vezettek. A rendkívüli érzelmeket megmozgató feszült találkozón 11 pontnál jobban azonban nem tudott ellépni a Salamanca.

Az első negyed végén 15-9, a félidőben 33-29 állt az eredményjelzőn. A Girona végig tartotta a lépést. A harmadik negyedben 46-43-nál és 48-45-nél is volt labdájuk, hogy még közelebb kerüljenek. Az utolsó 10 percnek 50-45-ről vágtak neki a csapatok. A negyed felénél 58-47-nél eldőlni látszott a csata, de az utolsó két percbe érve még innen is visszakapaszkodott öt pontra a Girona. Végül azonban nem engedte ki a kezéből a meccset a Salamanca.

A 74-65-ös győzelmük alkalmával a Salamanca legeredményesebbje a 23 pontos Kahleah Copper volt, a Girona gárdájában Frida Eldebrink zárt 15 ponttal.