A Salamanca magabiztos győzelme az első szombati EL játéknapon

:

:

Megkezdődött a rendhagyó szombati Euroliga játéknapok sora. Az első ilyen napon az A-csoportban a Salamanca 110-69-re múlta felül a Reyer Veneziát.

A Salamanca utoljára december 29-én lépett pályára. A velenceiek egy kéthetes decemberi leállással már túl vannak a Covid-szüneten. Ők a negyedik januári meccsükre készültek. Szerdán hazai pályán kulcsmeccset buktak a Rigával szemben, ez azonban az első negyedben nem érződött. Megpróbált abból profitálni a Reyer, hogy jobban meccsritmusban vannak. Ennek megfelelően egy pontgazdag, nagy iramú játékba álltak bele. 10 perc után így mindössze 26-25-re ment a Salamanca.

Roberto Iniguez együttese a második negyedben hagyta állva a Reyer-t. Nem telt el öt perc és már 41-32-re ment a Salamanca. A félidőben pedig 56-40 állt az eredményjelzőn. A harmadik negyedben a 29 pontos Kahleah Copper és a 23 egységig jutó Katie Lou Samuelson vezetésével megállíthatatlanul robogott az elmúlt évad ezüstérmese. A záró szakasznak 89-52-ről futottak neki a felek. Öt perccel a vége előtt a 100. pontot Leonor Rodriguez szerezte. Végül 110-69-es spanyol siker született.

Perfumerias Avenida – Reyer Venezia 110-69 (26-25, 30-15, 33-12, 21-17)