A Salamanca meglepte a Rivast a döntõ elsõ mérkõzésén

:

:

Kisebb meglepetésre a Salamanca nagy különbséggel 69-53-ra diadalmaskodott a Spanyol bajnokság döntõjének elsõ mérkõzésén. A Rivas Ecopolis már a félidõre 17 pontos hátrányba került és innen nem volt visszaút.

A Rivas esélyesként várta a találkozót, de a Salamanca már a mérkõzés elején lépéselõnybe került. 9-3-nál a hazai szakvezetõnek kellett idõt kérnie. Ezt követõen rendezte sorait a Rivas és az elsõ szakasz végére 16-12-re felzárkóztak.

A második negyed elején 21-14 után egy 5-0-s szériával még szorossá tette a csatát a Rivas. Ezt követõen azonban 27-20-ra megint ellépett a Salamanca és ekkor már az újabb hazai idõkérés sem segített. A félidõben 41-24 állt az eredményjelzõn.

A harmadik negyed elején Xargay triplájával érte el a 20 pontot a differencia. A két csapat között a legnagyobb különbség 49-26-nál 23 egység volt. A Rivas hiába nyerte 38-33-ra a lepattanókért folytatott csatát, 31%-al dobott mezõnybõl az alapszakaszgyõztes. A harmadik etap végén 59-38 állást regisztrálhattunk és végül 69-53-as Salamanca siker született.

A Salamanca tengerentúli légiósai remekeltek, Currie 27, Willingham 10 pontig jutott. A Rivas legeredményesebbje a 17 pontos Casas volt. Honti Kata 19 perc alatt 2 pontot, 2 gólpasszt és 1 lepattanót jegyzett. Vajda Anna neve mellé 16 perc alatt 3 lepattanó került.

Rivas Ecopolis – Perfumerias Avenida Salamanca 53-69
Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc állása 1-0 a Perfumerias Avenida Salamanca javára