A Salamanca simán verte a Gironát a spanyol szuperrangadón

:

:

Szombaton este rendezték a Salamanca és a Girona csúcsrangadóját Spanyolországban. A Salamanca 79-61-re verte a Gironát.

A Salamanca már az első negyedben magához ragadta az irányítást. 10 perc után 21-12-re vezettek. A félidőre 37-29-re felzárkózott a Girona, majd a harmadik negyed első találatát is Sonja Vasicék szerezték. A Salamanca 37-31 után 10-2-es sorozattal 47-33-ra ellépett és onnantól nem volt kérdés a győztes kiléte.

A Salamanca 79-61-es sikere alkalmával Katie Lou Samuelson 22 ponttal lett a győztes gárda legeredményesebbje. A Gironából a 17 pontos Chelsea Gray-t kell kiemelni.

Az élmezőnyből a Valencia 64-58-ra nyert az IDK Euskotren otthonában, így immár a Salamanca közvetlen üldözőjének számít.