A San Antonio is bejutott a rájátszásba

:

:

Két mérkõzést rendeztek kedden a WNBA-ben. A nap rangadóján a San Antonio 17 ponttal diadalmaskodott Los Angelesben és ezzel biztosította helyét a rájátszásban.

Úgy érkeztek el a csapatok a keddi játéknaphoz, hogy a rájátszásban már csak egy hely nem talált gazdára. Ennek megszerezéséért a San Antonio és Los Angeles Sparks küzdött. A két csapat közül egyértelmûen a Silver Stars volt jobb pozícióban, amely egy Los Angeles-i sikerrel már kedden be is biztosíthatta helyét a folytatásban.

A tétnek megfelelõen kezdett a San Antonio és második negyedben már 9 ponttal is vezettek. A szünetre a Sparks 5 pontra faragta a hátrányát, majd a harmadik etapban a vezetést is átvették. Az utolsó 14 percre azonban elfogyott a hazai gárda.

A harmadik negyed utolsó négy percében és a negyedik szakasz elsõ két percében nem talált be a Los Angeles, ez idõ alatt pedig Becky Hammonék fordítottak és 7 ponttal megléptek. Innentõl kezdve már nem volt kérdés, hogy melyik gárda nyeri az összecsapást. A vége 82-65 lett. Ezzel utolsóként a San Antonio jutott a rájátszás mezõnyébe.

A nap másik mérkõzésén az Atlanta 11 ponttal verte a Connecticut gárdáját. Érdekesség, hogy a Connecticut alakulatában Tina Charles neve mellé17 pont és 12 lepattanó került és ezzel idei 22. dupla-dupláját érte el.

Los Angeles Sparks – San Antonio Silver Stars 65 : 82 (18:20) (16:19) (20:17) (11:26)
Atlanta Dream – Connecticut Sun 85 : 74 (20:20) (28:22) (18:13) (19:19)