A Schio a bajnok Olaszországban

:

:

A hétfõi lucca-i összecsapás után csütörtökön és szombaton Schióban folytatódott az Olasz bajnokság döntõje. Mindkét mérkõzésen magabiztosan nyert a Schio és ezzel a tavalyi Taranto elleni fiaskót kijavítva megszerezte a bajnoki címet.

A csütörtöki találkozón három negyeden át kifejezetten szorosan alakult a csata. 50-48-as elõnyrõl várta a Schio az utolsó 10 percet. Ezt a szakaszt végül 19-4-re nyerték és ezzel 69-52-re diadalmaskodtak. A gyõztes csapatból Macchi és Wambe jutott 14-14 pontig.

A szombati találkozón 6-6 után az elsõ negyedet egy 11-0-s futással zárta a Schio és lényegében ezzel eldõlt a gyõztes kiléte. A félidõben 33-20 állt az eredményjelzõn, majd a negyedik szakaszban már az is belefért, hogy az utolsó percek az önfeledt hazai ünneplésrõl szóljanak. A Schio 67-48-as gyõzelmet aratott a 15 pontos Levander és a 12 pontos Macchi vezérletével.

Famila Wuber Schio – Gesam Gas Lucca 69-52
Famila Wuber Schio – Gesam Gas Lucca 67-48

Az egyik fél harmadik gyõzelméig tartó párharc végeredménye 3-0 a Famila Wuber Schio javára.