A Schio, a Velence és a Ragusa is nagy különbséggel nyert

:

:

A hétvégén Chianciano Terme adott otthont az olasz élvonal összevont nyitó fordulójának. Az élcsapatok magabiztos sikerekkel debütáltak.

Fotó: facebook.com/legabasketfemminile/

A nyitó forduló egyik legjobb egyéni teljesítménye Angela Salvadores nevéhez fűződik. A Virtus Bologna ugyan 79-76-os vereséget szenvedett a Broni gárdájától, de a hosszabb időt Sopronban is eltöltő spanyol játékos 37 és fél perc alatt 33 pontot, 3 lepattanót és 3 gólpasszt jegyzett.

A címvédő Famila Schio félidei 9 pontos hátrányból felállva verte 73-57-re az Empolit. Jillian Harmon 16 és Sandrine Gruda 15 pontját kell kiemelni. Az Euroliga selejtezőjében az Aluinvent DVTK-t búcsúztató Reyer Venezia 81-64-re győzte le a Torinót. A harmadik negyed végén már 20 egység felett vezettek a velenceiek, akiknél Penna 16, Bestagno 15, Steinberga és De Pretto 10-10 pontot ért el. A Ragusa 73-54 arányban bizonyult jobbnak a Luccánál. Ashley Walker 18 és Ify Ibekwe 14 ponttal emelkedett ki a csapatukból.

Famila Schio – Empoli 73-57
Reyer Venezia – Torino 81-64
Sesto San Giovanni – Palermo 70-57
Lucca – Passalacqua Ragusa 54-73
Virtus Segafredo Bologna – Broni 76-79
Battipaglia – San Martino di Lupari 59-71