A Schio gyõzelmével zárult az Euroliga 10. fordulója

:

:

Csütörtökön két mérkõzést rendeztek a nõi kosárlabda Euroliga 10. fordulójában. Összefoglaló.

Az A-csoportban került sor a Sopron Basket kurszki vendégjátékára. A címvédõ Dinamo Kursz tisztes soproni helytállás mellett 86-66-os gyõzelmet aratott. Ettõl függetlenül nem alakultak rosszul a heti eredmények a magyar bajnok szempontjából, hiszen a Lille némileg váratlan belgiumi vereségével egy közvetlen rivális került lépéshátrányba.

Dinamo Kurszk – Sopron Basket 86-66 (22-17, 27-17, 18-16, 19-16)

A B-csoportban a Famila Schio 78-64-re gyõzte le a Nagyezsda Orenburg együttesét. A két csapat az elsõ félidõben fej-fej mellett haladt. 20 perc után 36-34-re vezetett mindössze a Schio. A harmadik negyedben 40-39 után egy 15-2-es sorozattal hagyta állva riválisát az olasz együttes. A záró szakasznak 59-43-ról futottal neki a felek és itt már nem volt kérdés a gyõztes kiléte.

Famila Schio – Nagyezsda Orenburg 78-64 (15-17, 21-17, 23-9, 19-21)