A Schio kiütötte a Tarantót

:

:

Az olasz bajnokság legnagyobb rangadóján a Schio 81-55-re verte a Tarantót. Roberto Ricchini együttese, így finoman szólva sem a legjobb elõjelekkel várja a csütörtöki Pécs elleni találkozót.

2000 nézõ gyûlt össze a jelenkori olasz nõi kosárlabdázás legnagyobb rangadójára, a Schio-Taranto összecsapásra. A két EuroLigás együttes mérkõzése az elsõ negyedben nem hazudtolta meg önmagát. Nagy iramban kezdtek a csaptok, a hazaiak gyorsan elléptek 11-4-re, de a Taranto nem hagyta magát és Siccardi vezetésével az elsõ 10 perc végére 22-19-re zárkóztak fel. A második negyed elején 24-24-nél utol is érte ellenfelét a vendég csapat, de ekkor jött Cohen és Macchi, a Schio pedig állva hagyta a nagy rivilisát. A szünetben 50-32 állt az eredményjelzõn.

A harmadik negyedben egyszer még 15 pontra megközelítette ellenfelét a Taranto, de többre nem futotta az erejükbõl. A játékrész végére 20 pont felett állandósult a differencia. A 68-47-rõl induló negyedik szakasz már csak formalitás volt, 81-55-nél ért véget a mérkõzés. A Schio együttesébõl a 15 pontos Liron Cohen bizonyult a legeredményesebbnek. A Tarantónál Brooke Smith és Elodie Godin játékát dícsérik az olasz szakírók.

Az olasz bajnokság 7. fordulójában természetesen pályára lépett a Bracco Geas is. Ujhelyi Petra csapata Luccában gyõzött 53-67 arányban. A magyar center 2 ponttal, de 15 lepattanóval vette ki a részét a sikerbõl.

Famila Wuber Schio-Cras Basket Taranto 81-55
Famila Wüber Schio: Pastore 5, Moro 6, Cohen 15, McCarville 8, Erkic 13, Masciadri 4, Ramon, Yacoubou 14, Nadalin 2, Macchi 14. Edzõ: Sandro Orlando.
Cras Taranto: Mahoney 4, Siccardi 9, Gianolla 3, Dacic 4, David 3, Montagnino 5, Wambe 5, Godin 10, Smith 12, Sarni. Edzõ: Roberto Ricchini.