A Seattle a második negyedben állva hagyta a Phoenix-t

:

:

A WNBA szombati csúcsrangadóján a Seattle Storm 74-68-ra legyőzte a Phoenix Mercury-t. Diana Taurasi ismét megsérült.

A Seattle Storm továbbra is Sue Bird nélkül kénytelen pályára lépni, míg a Phoenix Mercury nagy hiányzója ezúttal Bria Hartley volt. A Storm már az első negyedben lépéselőnybe került, 10 perc után 19-16-ra vezettek. A második etapban gyorsan nőtt a különbség, 23-7-re nyerték ezt a szakaszt. A félidőben 42-23 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyedben 15-17 pont között állandósult a különbség. A játékrész végén a 20 egységig jutó Jewell Loyd triplájával 62-42-nél pedig már elérte a 20 pontot a seattle-i előny. A záró szakasz első felében sem változott a játék képe. Ráadásul kevesebb, mint 5 és fél perc volt hátra, amikor a csípőjét fájlalva cserét kért és már nem is tért vissza Diana Taurasi.

A hajrában a Mecury Taurasi hiányában 70-66-ig felzárkózott a seattle-i cserék ellen, de fordítani nem tudtak. A Storm végül behúzta a rangadót és ezzel őrzi vezető helyét a tabellán. Loyd extra teljesítménye mellett Breanna Stewart 15 és Alysha Clark 11 pontját kell kiemelni. Phoenix-i oldalon Brittney Griner jutott 20 egységig.

Seattle Storm – Phoenix Mercury 74-68 (19-16, 23-7, 20-19, 12-26)