A Seattle lett a nyugati második

:

:

Pénteken három mérkõzéssel folytatódtak a WNBA küzdelmei. Összefoglaló.

A Seattle és a Phoenix találkozójának nagy tétje volt, hiszen a gyõztes a fõcsoport második helyén végzett, míg a vesztes a harmadikon. Jól kezdett a Seattle, egy negyed után 21-15-re vezettek. A második szakaszt azonban 12 ponttal hozták Taurasiék és ezzel 20 perc után 41-35-re már a Mercury járt elõrébb.

A harmadik szakaszban azonban csúnyán megtorpant a Phoenix. Taurasi az elsõ félidõben 6 triplát értékesített, a második félidõben egyet sem. A Seattle a harmadik negyed végére visszavette a vezetést, majd a negyedik szakaszban már bebiztosították a gyõzelmet. A vége 85-70 lett. A 26 pontos Katie Smith vezette Storm ennek a gyõzelemnek köszönhetõen a csütörtökön kezdõdõ rájátszásban -a fõcsoport elõdöntõjében- pályaelõnnyel rendelkezik majd a Phoenix ellen.

A nap másik két mérkõzésén a New York 8 ponttal verte az Indianát, a Los Angeles pedig 11 ponttal bizonyult jobbnak a Tulsa alakulatánál.

Los Angeles Sparks – Tulsa Shock 84 : 73 (26:16) (24:23) (19:21) (15:13)
Seattle Storm – Phoenix Mercury 85 : 70 (21:15) (14:26) (23:15) (27:14)
New York Liberty – Indiana Fever 83 : 75 (29:21) (18:14) (18:20) (18:20)