USA

A Seattle Storm 2-0-s előnyre tett szert

:

:

Növelte előnyét a WNBA elődöntőjében a Seattle Storm. A párharc második meccsén 89-79-re múlták felül a Minnesota Lynx gárdáját és ezzel 2-0-ra vezetnek.

A szoros első negyed után a Seattle 26-23-ra vezetett. A második etap elején a játékvezetők kerültek főszerepbe, a Minnesota legjobbja Napheesa Collier megkapta harmadik hibáját és ezzel a kispadra kényszerült. Ezt követően csapata egy 8-0-s futással mégis magához ragadta a vezetést. A félidő hajrája viszont a Storm gárdájának sikerült jobban. Egy 14-0-s futást mutattak be és ezzel 46-33-as előnyre tettek szert.

A harmadik negyed közepén a 20 pontot is átlépte a differencia. Innen azonban jó távoli dobásokkal a játékrész végére 68-62-re visszajött a Lynx. A Minnesota 13, a Seattle 10 triplát értékesített. Ha a női kosárlabda népszerűsítéséről lenne szó, ezt a két csapatot kellene felkérni. Kifejezetten pergős, szórakoztató meccset tud egymással vívni ez a két alakulat. A negyedik negyedre is ez volt jellemző, de a Storm végig előrébb járt és a 25 pontos Jewell Loyd extrájával behúzták a győzelmet.

A Minnesota Lynx-nél Erica McCall 8 és fél perc alatt 2 pontot és 3 lepattanót jegyzett.

Seattle Storm – Minnesota Lynx 89-79 (26-23, 20-10, 22-29, 21-17)

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása 2-0 a Seattle Storm javára.