USA

A Seattle Storm a WNBA 2020-as bajnoka

:

:

Teljesen megérdemelten az egész szezont domináló és a rájátszásban veretlenül menetelő Seattle Storm szerezte meg a bajnoki címet a WNBA-ben 2020-ban. A Storm a finálé harmadik mérkőzésén 92-59-re kiütötte a Las Vegas Aces-t és ezzel lezárta a párharcot, pontot téve egy minden tekintetben rendhagyó, de sokáig emlékezetes szezon végére.

Még soha nem fordított csapat 2-0-s hátrányból a WNBA döntőjében, de úgy nézett ki, hogy a Las Vegas Aces hisz a bravúrban. A mérkőzést 7-0-val kezdték, A’ja Wilson pedig az első negyedben egymaga 14 pontot jegyzett. A Storm azonban 11-2-es futással zárta ezt a szakaszt és ennek köszönhetően 23-21-re vezettek 10 perc után. A második etap elején Breanna Stewart beütötte harmadik hibáját, így le kellett ülnie és közel 7 percet töltött a padon. Ez sem zökkentette ki a csapatát, mely a félidőre 43-34-re növelte előnyét.

A döntő futást a Storm a harmadik negyed elején vitte be. A játékrészt 12-2-es szériával kezdték, amivel 55–36-ra módosult az állás. Ezt a periódust végül 32-14-re húzta be a seattle-i gárda. A 75-48-ról induló záró szakaszban már nem volt kérdés a győztes kiléte. A Storm felszabadultan kosárlabdázva magabiztosan menedzselte előnyét, a szakmai stábok pedig már arra is figyeltek a rotációnál, hogy az összes bevethető játékosuk pályára kerüljön. A végeredményt Morgan Tuck és Lindsay Allen kosárváltása alakította ki.

A döntő MVP-jének megválasztott Breanna Stewart 26, Jewell Loyd 19 ponttal zárt a győztes gárdában. A Las Vegas Aces legeredményesebbje a 18 pontos A’ja Wilson lett.

A Seattle Storm fennállása során negyedik alkalommal lett a WNBA bajnoka.

Seattle Storm – Las Vegas Aces 92-59 (23-21, 20-13, 32-14, 17-11)

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc végeredménye 3-0 a Seattle Storm javára.