USA

A Seattle Storm döntős a WNBA-ben

:

:

A WNBA elődöntő párharc harmadik mérkőzésén a Seattle Storm 92-71-re legyőzte a Minnesota Lynx alakulatát. Ezzel 3-0-ra megnyerte a párharcot és bejutott a fináléba.

Breanna Stewart karriercsúcsot jelentő 31 pontot szerzett, míg Sue Bird 16 ponttal és 9 lepattanóval zárt az igencsak egyoldalú csatán. A Storm már az első negyedben 17-0-s futással állva hagyta riválisát. Nem hitt a sikerben a Sylvia Fowles nélkül felálló, 2-0-s hátrányban lévő Lynx.

Természetesen becsülettel küzdött a Minnesota és a harmadik negyedben 48-41-nél akadt egy kisebb fellángolásuk. Erre azonban 12-0-val válaszolt a Storm. 60-41-es állást követően pedig a folytatásban végig ez a 20 pontos differencia határozta meg az összecsapást. A Seattle remek játékkal vívta ki a fináléba kerülést.

Erica McCall a Minnesota Lynx színeiben két percet töltött a pályán és két büntetőt értékesített, illetve két lepattanót rögzítettek a statisztikai lapjára.

Minnesota Lynx – Seattle Storm 71-92 (12-24, 19-22, 20-18, 20-28)

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc végeredménye 3-0 a Seattle Storm javára.