A Seattle Storm erõdemonstrációja a Los Angeles Sparks ellen

:

:

Csütörtökrõl péntekre virradóra három mérkõzést rendeztek a WNBA-ben. A játéknap rangadóján a Seattle Storm túlzás nélkül kiütötte a Los Angeles Sparks alakulatát.

Az évet remekül kezdõ csapatok rangadóján a Seattle Storm 88-63-ra legyõzte a Los Angeles Sparks csapatát. A Storm már az elsõ negyed végére 24-9-re lépett el. A kiegyenlítettebb második etap végén a félidõre 10 egység alá zárkózott fel a Sparks. A 42-33-ról induló harmadik negyedben azonban ismét a Storm dominált, egy 17-6-os sorozat végén már 20 ponttal jártak elõrébb. Innentõl nem volt kérdés a gyõztes kiléte. Alysha Clark 17, míg Breanna Stewart 16 pontot ért el a seattle-i alakulatban. A másik oldalon Nneka Ogwumike jutott 19 egységig.

A Minnesota Lynx 88-80-as gyõzelmet aratott a Washington Mystics otthonában. Ezzel megszakadt a címvédõ négymeccses nyeretlenségi sorozata. A találkozót elõrébb hozták, hogy a washingtoni sportbarátok élõben nézhessék, amint a Washington Capitals bajnok lesz az NHL-ben. A fõvárosi szurkolók nem csak ennek a döntésnek örülhettek, hanem Elena Delle Donne visszatérésének is, aki négy meccset hagyott ki betegség miatt. Bár kisebb nagyobb-futásai mindkét félnek voltak a mérkõzés folyamán, sokáig 6-7 pontnál nagyobb különbség egyik oldalra sem alakult ki. A végig szoros csata alkalmával az utolsó négy percbe érve 77-77 állt az eredményjelzõn. Innen azonban három és fél percen át nem talált be a Mystics. Ez idõ alatt 7-0-s sorozatot csinált a Lynx, ami el is döntötte a meccset. Sylvia Fowles (21 pont, 12 lepattanó) és Maya Moore (19 pont) remekelt a címvédõnél.

A Connecticut Sun 88-86-ra gyõzte le a New York Liberty csapatát. Drámai meccs kerekedett, de sokáig nem úgy nézett ki, hogy ilyen emlékezetes este lesz. A New York Liberty már az elsõ negyedben 10 pont feletti elõnyt alakított ki és ezt sokáig õrizték. A harmadik etap elején 56-41-re vezettek a hazaiak. A játékrész végére azonban felzárkózott a Sun, majd a záró szakasz elején fordítottak. Innentõl végig fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok. Az utolsó percben a Liberty került elõnybe. Nem volt vissza 5 másodperc, amikor Bria Hartley büntetõjével 86-84-re módosították az állást. Egy támadása azonban még volt a Connecticut Sun alakulatának. Végül a dudaszó pillanatában Shekinna Stricklen faulttal együtt értékesített egy triplát, amivel nyert csapata. Minden szó helyett árulkodóbb az alábbi videó:

New York Liberty – Connecticut Sun 86-88 (29-18, 25-23, 17-27, 15-20)
Los Angeles Sparks – Seattle Storm 63-88 (9-24, 24-18, 20-31, 10-15)
Washington Mystics – Minnesota Lynx 80-88 (25-27, 17-21, 27-20, 11-20)