A Seattle Storm megnyerte a Nyugati-fõcsoportot

:

:

Keddrõl szerdára virradóra a hajrájához érkezett a WNBA 2010-es alapszakasza. Az alapszakasz utolsó negyedének a kezdetét a liga egy különleges alkalommal ünnepelte, mivel egy este alatt mind a 12 gárda pályára lépett. Az idei kiírást magabiztosan uraló Seattle Storm megszerezte a 21. gyõzelmét és ezzel megnyerte a Nyugati-fõcsoportot.

Kezdjük a legfontosabb mérkõzéssel a Seattle és a Phoenix találkozójával. Érdekes összecsapás volt ez, a szünetben 18 ponttal vezetett a címvédõ Phoenix Mercury, de a Seattle ismét óriási lelkierõrõl tett tanúbizonyságot. Fordítottak a hazaiak és végül 91-85-re kiütötték ellenfelüket.  A Storm ezzel már matematikailag is a fõcsoportjának az élén végzett, úgy, hogy hazai pályán eddig veretlen (12-0) és a csoport ellenfelei sem tudták legyûrni (16-0) a Sue Bird vezette alakulatot.

A mérkõzésen Sue Bird (16 pont) és Tanisha Wright (14 pont) bizonyult a legjobbnak, míg a vendégeknél Diana Taurasi 27 és DeWanna Bonner 19 pontja is kevés volt az üdvösséghez.

Nagy izgalmakat hozott a tavalyi döntõs Indiana Fever és a Chicago Sky mérkõzése is. A hazai pályán játszó Indiana a szünetben 16 ponttal vezetett, de majdnem úgy megégett mint a Mercury. A 74-72-nél ugyanis a negyedik negyed vége elõtt 3 perccel csaknem utolérte ellenfelét a Sky. A végjátékban azonban magabiztosabb volt a Fever és 78-74-re diadalmaskodott. A tavalyi döntõs sikerével a Keleti-fõcsoport élére ugrott.

A Fever-nél Tamika Catchings dupla-duplát ért el, 16 pontjával és 10 lepattanójával, mellette Briann January (15 pont) és Katie Douglas (13 pont) remekeltek még.

Seattle Storm – Phoenix Mercury 91 – 85 (20-25) (18-31) (24-8) (29-21)
Minnesota Lynx – Los Angeles Sparks 58 – 71 (16-10) (10-19) (17-19) (15-23)
Connecticut Sun – Washington Mystics 88 – 78 (19-16) (24-15) (21-25) (24-22)
New York Liberty – San Antonio Silver Stars 77 – 72 (18-13) (18-23) (25-21) (16-15)
Indiana Fever – Chicago Sky 78 – 74 (25-18) (23-14) (12-20) (18-22)
Tulsa Shock – Atlanta Dream 89 – 105 (16:30) (18:29) (27:27) (28:19)

A alapszakasz végjátékáról és a rájátszás minden találkozójáról a wbasket.hu oldalon is részletesen beszámolunk.