A Sepsi-SIC lett a bajnok Romániában

:

:

Kedden lezárult a bajnoki döntő párharc Romániában. A fináléban a Sepsi-SIC 3-1 arányban bizonyult jobbnak a CS Municipal Satu Mare együttesével és így fennállása során ötödik alkalommal lett bajnok.

Fordulatos csatát hozott a döntő. Az első mérkőzésen 69-68-as sikert aratott hazai pályán a Sepsiszentgyörgy. A második összecsapás nagy különbséget hozott, akkor 73-50-es győzelemmel került 2-0-s előnybe a Sepsi-SIC.

A harmadik mérkőzésre már a Szatmárnémeti otthonában került sor. A hazaiak 75-54-es sikerrel szépítettek. A negyedik találkozón azonban ismét a Sepsiszentgyörgy fölénye rajzolódott ki és 65-56-os győzelemmel bebiztosították a bajnoki címet.

A Sepsiszentgyörgy csapatából ugyan Maja Ruzickova kihagyni kényszerült a finálét, de Jovana Pasic Rebecca Tobin és Rebekah Gardner köré építve összességében magabiztos sikert arattak.

Fotó: facebook.com/sic.sepsi/