A Sepsiszentgyörgy nyerte a Román Kupát

:

:

Vasárnap este rendezték a Román Kupa fináléját. A Sepsiszentgyörgy hazai pályán fordulatos küzdelemben verte 80-67-re az Aradot.

Érezhetően idegesen kezdett a Sepsiszentgyörgy, így az Arad hét perc alatt 17-7-re lépett el. Az első szakasz végén pedig 24-14-re vezettek. A második szakaszra rendezte sorait a Sepsiszentgyörgy és négy perc alatt 27-27-nél egyenlítettek. Innentől pedig nem volt megállás. A félidőben 49-36-os állást rögzíthettünk.

A harmadik etap első két találatát még az Arad szerezte, majd 49-40 után újra 10 egység fölé nőtt a differencia. A 63-51-ről induló záró szakaszban 69-63-ig újra visszajött az Arad. Ennél közelebb nem kerültek. A Sepsiszentgyörgy stabil játékkal húzta be a győzelmet. Andra Mandache 24, Jelena Vucetic 14 egységig jutott a győztes gárdában. A döntő MVP-je Rebecca Tobin lett.

A Sepsiszentgyörgy fennállása ötödik kupagyőzelmét ünnepelhette.

Fotó: Sepsi-SIC Facebook – Miska Brigitta