A Sopron ellen készülõ Arras a 10. vereségét is elszenvedte

:

:

Szerdán este Franciaországban az Arras vendége lesz az Euroligában a Sopron. A francia csapat gyenge szezont fut és a hétvégi bajnokijukon egy újabb szoros végjátékot buktak el. A Bourges és a Lattes Montpellier eközben fontos gyõzelmeket arattak. Összefoglaló a Francia bajnokság 12. fordulójáról.

Az Arras ezúttal a Nantes otthonában szenvedett 68-57-es vereséget. A 14 pontos Evans és a 11 pontos Dijon vezette Arras a félidõben még 5 pontos elõnyben volt és a harmadik negyedben a differencia 7 egységre hízott. A jobb erõkbõl álló Nantes Sarah Michel vezérletével a negyedik szakaszban hagyta állva a mindössze 7 embert forgató riválisát. A hazaiak 24-6-ra nyerték ezt a szakaszt.

A listavezetõ Lattes Montpellier az eddig várakozásokon felül teljesítõ Perpignan gárdáját látta vendégül és gyõzte le 61-52-re. A Montpellier a második szakaszban 6-8 pontos elõnyt alakított ki magának, de a Perpignan a harmadik negyed végére kiegyenlített. A negyedik negyedben az utolsó 5 perc döntött, ezt a szakaszt 8-2-re hozta a listavezetõ. A Montpellier keretébõl Sacko 12, Lawson-Wade, Robert és Skrela egyaránt 10-10 pontig jutott.

Az Euroligások rangadóján a Bourges megszenvedett az USO Mondeville alakulatával. A gyõriek csoportjában szereplõ Bourges mindössze 60-59-es gyõzelmet aratott. A Mondeville 20 másodperccel a lefújás elõtt egyenlített, azonban az utolsó másodpercekben Amanda Lassiter odaütött Endene Miyem-nek, aki a két büntetõjébõl egyet értékesítve eldöntötte a rangadó sorsát.

Lyon – Toulouse 63-41
Charleville-Mezieres – Aix-en-Provence 70-66
Bourges Basket – USO Mondeville 60-59
Basket Landes -Hainaut Basket 78-58
Lattes Montpellier – Perpignan 61-52
Nantes Reze – Arras 68-57
Villeneuve d’Ascq – Tarbes 72-86

1 Lattes Montpellier 	12  11/1  852-677	 23 pont