A Sopron és a BEAC játszik az 5. helyért a kadetteknél

:

:

Szombaton kora délután lezárultak a Nemzeti Leány Kadett Bajnokság „A”döntõje alkalmával az 5-8. helyért zajló keresztjáték mérkõzések. Ezeken eldõlt, hogy az 5. helyért a Soproni Daraszak Akadémia és a BEAC-Újbuda KA, míg a 7. helyért a Bajai NKK és a Kosárlabda Akadémia Pécs mérkõzik.

Fotó: BEAC / Girgász-Baumgartner

A játéknap elsõ találkozóján a Soproni Darazsak Akadémia együttese 50-43-ra legyõzte a Baját. A soproni csapat a második negyed utolsó perceiben lépett el riválisától. A bajaiak 15-14-es vezetése után a félidõre 29-21-es elõnyt épített fel a Sopron. A harmadik negyedben kiegyenlített játék mellett 32-29-re még felzárkózott a Baja. Szabó Dóra remekelt, aki 15 ponttal és 18 lepattanóval zárt. A szakasz végére azonban a soproniak a 18 ponttal és 11 lepattanóval dupla-duplát elérõ Balogh Liza vezetésével visszaállították a 6-8 pont közötti differenciát. A záró szakaszban sem változott a játék képe, itt már nem volt kérdés a gyõztes kiléte.

A BEAC-Újbuda KA nagy csatában 72-69-re verte a Kosárlabda Akadémia Pécs csapatát. Fordulatos találkozó volt, ahol az elsõ 15 percben pár ponttal a pécsiek jártak elõrébb. A félidõig azonban 35-29 után a BEAC 14-2-es sorozatot mutatott be, amivel fordított és 43-37-es elõnyre tett szert. A harmadik negyedben a hazaiak 51-37-nél már 21-2-es szériában voltak. A BEAC õrizte vezetését, az utolsó 10 percnek 58-49-rõl vágtak neki.

A záró szakaszban a pécsieknek volt egy felzárkózásuk, egészen 63-62-ig megközelítették riválisukat. Fordítani azonban nem tudtak, a végjátékban a BEAC higgadtabbnak és pontosabbnak bizonyult, így megszerezte a gyõzelmet. A BEAC együttesében a 22 pontos Darabos Sára lett a legeredményesebb, míg a pécsieknél Ilina Selcova 25 ponttal, 11 lepattanóval dupla-duplát ért el.

Eredmények, statisztikák

Soproni Darazsak Akadémia – Bajai NKK 50-43 (12-7, 17-14, 13-13, 8-9)

Kosárlabda Akadémia Pécs/A – BEAC -Újbuda KA/A 69-72 (23-17, 14-26, 12-15, 20-14)