A Sopron és a DVTK nyerte a vasárnapi rangadókat

:

:

Vasárnap két mérkõzést rendeztek a hazai élvonalban. A Sopron Basket a CMB Cargo UNI Gyõrt, míg az Aluinvent DVTK a PEAC-Pécset gyõzte le. Összefoglaló.

A Sopron Basket 82-53-ra múlta felül a CMB Cargo UNI Gyõrt. A soproni együttesben nem tudta vállalni a játékot Amanda Zahui, aki a bemelegítés alatt elájult és kórházba kellett szállítani. A klub honlapjának tájékoztatása szerint semmilyen komoly elváltozást nem állapítottak meg a kivizsgálások. A címvédõnél eközben Határ Bernadett újra pályára léphetett. A Sopron az elsõ negyed hajrájában került lépéselõnybe. Ezt a szakaszt ugyanis Aleksandra Crvendakic triplája zárta, amivel 19-11-re módosult az állás. A folytatásban már gyorsan nõtt a differencia a felek között. A félidõben 40-22 állt az eredményjelzõn. A harmadik etapban 20 egység felett állt be a soproni elõny. A megyei rangadón nem volt egy súlycsoportban a két gárda.

Az Aluinvent DVTK 86-75-re verte a PEAC-Pécset. A DVTK az isztambuli bravúr után a PEAC ellen már az elsõ negyedben igyekezett magához ragadni az irányítást. Az elsõ szakasz végén 24-16-ra vezettek is a hazaiak. A második etapot azonban 11-2-es sorozattal indították a pécsiek és ezzel fordítottak. Innentõl a félidõig nem alakult ki nagy különbség a felek között. A PEAC 40-38-ra ment 20 perc után. A harmadik negyedben 43-40-es pécsi elõny után a DVTK egy 14-0-s futással vette vissza az irányítást. Az utolsó 10 percnek 63-57-rõl futottak neki a csapatok. Itt 69-59-nél érte el újra a 10 pontot a különbség. A folytatásban már nem volt kérdés a gyõztes kiléte.

CMB Cargo UNI Gyõr – Sopron Basket 53-82 (11-19, 11-21, 18-21, 13-21)