A Sopron és a Gyõr elõnyben a keddi negyeddöntõk után

:

:

Kedden két párharc elrajtolt a bajnoki negyeddöntõk közül. A címvédõ Sopron Basket és a CMB Cargo UNI Gyõr került elõnybe az egyik fél második gyõzelméig tartó párharcokban.

A Sopron Basket 85-55-re gyõzte le a PEAC-Pécs gárdáját. A Sopron kezdte jobban a mérkõzést, 5 perc alatt 13-2-es elõnyre tett szert a címvédõ. Az elsõ szakasz végén pedig 29-15-re vezetett. A második negyed elején a pécsiek kaptak el egy jobb sorozatot. Egészen 35-34-re felzárkóztak ekkor a vendégek. A félidõre azonban ismét nõtt a soproni elõny, 46-39-es állás mellett vonultak pihenõre a csapatok. A harmadik etap hozta el a döntést. Amikor az ötödik kísérletébõl az ötödik tripláját értékesítette Aleksandra Crvendakic a meccsen, 65-41-re lépett el a Sopron Basket. Ekkor 19-2-es hazai szériát regisztrálhattunk. Az utolsó 10 percnek 67-46-ról vágtak neki a felek. Még 9 pontot hozzátett a különbséghez a Sopron, mely ezzel 1-0-s elõnyre tett szert a párharcban. Folytatás pénteken Pécsett.

A CMB Cargo UNI Gyõr 66-62-re múlta felül a VBW CEKK Ceglédet. A Gyõr 7-2-vel indította az összecsapást, de a folytatásban a Cegléd került elõnybe. Az elsõ negyed végén 18-12-re vezetett Cziczás László együttese. A második etapot hasonlóan fordulatos küzdelem jellemezte, 3-5 pontnál jobban egyik fél sem tudott elszakadni riválisától. A félidõben 34-34 állt az eredményjelzõn. A harmadik etapban a CEKK került fölénybe, a vendégek 45-38-nál már 7 egységgel jártak elõrébb. A játékrész végére 51-48-ra felzárkózott a Gyõr, majd az utolsó 10 perc elején 54-53-nál a vezetést is átvette. Az utolsó két percbe érkezve már 58-53-ra ment a Gyõr. A gyõztes kiléte azonban ezzel nem dõlt el. Az utolsó percben 3 egységre felzárkózott a Cegléd és 65-62-nél 17 másodperccel a vége elõtt volt egy támadása az egyenlítésért. Ebbõl nem született pont, így a Gyõr került elõnybe. Folytatás pénteken Cegléden.

Eredmények, statisztikák

Sopron Basket – PEAC-Pécs 85-55 (29-15, 17-24, 21-7, 18-9)

Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc állása 1-0 a Sopron Basket javára.

CMB Cargo UNI Gyõr – VBW CEKK Cegléd 66-62 (14-18, 20-16, 14-17, 18-11)

Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc állása 1-0 a CMB Cargo UNI Gyõr javára.