A Sopron könnyebben, a Szekszárd nehezebben hozta a kötelezõt

:

:

Szombaton két mérkõzést rendeztek a hazai élvonalban. A Sopron Basket a BEAC Újbuda, az Atomerõmû KSC Szekszárd pedig az MTK Budapest otthonában aratott gyõzelmet.

Fotó: BEAC/Girgász Péter

A Sopron Basket 110-47-re múlta felül a BEAC Újbudát. A találkozót egyik csapat sem várhatta kedvezõ elõjelekkel. A Sopron pénteken este ért haza a hosszú kurszki Euroliga túrájáról, míg a BEAC Pusztai Petra és Pusztai Sára nélkül volt kénytelen pályára lépni. Az elsõ negyed végjátékában 26-16-nál nõtt 10 egységre a differencia a felek között. 10 perc után pedig már 33-18-ra vezetett a Sopron. A második negyedet 12-0-val kezdte a Sopron, ami összességében ekkor 19-0-s sorozatot jelentett és ezzel 45-18-ra módosult az állás.

A félidõ utolsó percében a 30 pontot is átlépte a differencia. Az egyoldalú találkozón az 54-22-es szünet után a harmadik negyedre is magas szinten tudta tartani koncentrációját a címvédõ. Ami azt jelenti, hogy a számszerû eredményben is tovább nõtt a különbség a két együttes között. A játékrész végén már 48 ponttal vezetett a Sopron. A záró szakaszban elsõsorban részfeladatokat tûzhettek ki a csapatok. A Sopron átlépte a 100 pontot, Czukor Dalma találatával sikerült ezt megtennie, míg a BEAC végül az 50 pontot nem érte el.

Az Atomerõmû KSC Szekszárd 75-60-as gyõzelmet aratott az MTK Budapest otthonában és ezzel õrzi veretlenségét. Az elsõ negyedben 12-8-as MTK-vezetés után egy 11-0-s szériával fordított a Szekszárd. Az elsõ etap végén 25-15 állt az eredményjelzõn. A második etapra kiegyenlítettebbé vált a játék képe. A különbség 10-12 pont környékén állt be a felek között. A Szekszárd igyekezett a két Európa Kupa mérkõzés között bõvebb rotációval játszani, az MTK pedig kifejezetten szervezetten kosárlabdázott és így tudta tartani a lépést.

A 41-29-rõl induló harmadik negyed elején a 16 pontot is elérte a differencia. Az MTK azonban 47-31 után egészen 53-48-ig felzárkózott. Ennek megfelelõen az utolsó 10 percnek kis különbségrõl, 55-49-rõl vágtak neki a csapatok. Végül 58-51 után egy 7-0-s szekszárdi futás bizonyult döntõnek. Ezt követõen már végig kétszámjegyû differencia határozta meg a találkozót.

BEAC Újbuda – Sopron Basket 47-110 (18-33, 4-21, 15-31, 10-25)