A Sportdarázs-SMAFC csapatával lett teljes a Hepp Kupa négyes döntő mezőnye

:

:

Fotó: Makó Éva / MTK

Szerdán este rendezték a Hepp Kupa negyedik negyeddöntőjét. A Sportdarázs-SMAFC együttese óriási csatában 51-50-es győzelmet aratott az MTK-TFSE otthonában és ezzel biztosította helyét a legjobb négy között.

Az első negyedben 6-6 után az MTK-TFSE ragadta magához a kezdeményezést. 10 perc után 11-6-ra vezettek a hazaiak. A pontszegény találkozón a második negyed felénél 14-13-ra felzárkóztak a soproniak. Innentől 1-3 pont között mozgott a differencia. A félidőben 26-24-re vezetett az MTK-TFSE.

A harmadik negyed elején Király Andrea két triplájával 32-24-re elszakadtak a hazaiak. A Sportdarázs-SMAFC azonban nagyot küzdve ismét felzárkózott. Sőt, 34-34-nél egyenlített is. Újabb két hármassal az MTK-TFSE került előnybe, így a záró szakasznak 40-36-ról futottak neki a csapatok.

Sokáig úgy nézett ki, hogy a házigazda lehet a befutó. Négy és fél perccel a vége előtt még 50-43-ra vezetett az MTK-TFSE. A soproniak azonban hatalmas hittel játszottak. Több energiát is tudtak mozgósítani a végjátékban és végül 8-0-val lezárva az összecsapást 51-50-es sikert arattak. A győztes találatot Erdélyiová Alexandra szerezte.

A Sportdarázs-SMAFC együttesében Bakó Patrícia 19, Erdélyiová Alexandra 14 ponttal zárt. Az MTK-TFSE legeredményesebbjei a 15-15 pontos Király Andrea és Boros Dorka voltak.

Nagyon büszke vagyok a játékosokra és a stábra, egész mérkőzésen csapatként dolgoztunk! Egy nagyon szoros mérkőzésen futottunk folyamatosan az eredmény után, de helyén volt a szívünk. A második félidőben tudtunk javulni egyéni és csapat szinten is, védekezésben ez volt a döntő. Nagyon boldogok vagyunk, hiszen rengeteg minden történt velünk a szezon során, azonban ma igazi csapatta értünk. A Final 4-ban szeretnénk mindent megtenni a minél jobb helyezésért, de nyomás nincs rajtunk, hiszen számunkra már ez is óriási siker! Köszönöm a lányok munkáját!

– értékelte a továbbjutást Giustino Altobelli, a Sportdarázs-SMAFC vezetőedzője.

A Hepp Kupa négyes döntőjének a mezőnyét az Atomerőmű KSC Szekszárd II., a Csata DSE, a Sportdarázs-SMAFC és az SZPA-HSE alkotja.

MTK-TFSE – Sportdarázs-SMAFC 50-51 (11-6, 15-18, 14-12, 10-15)

A negyeddöntők további eredményei

Atomerőmű KSC Szekszárd II. – NKA Universitas PEAC II. 76-56 (18-11, 22-9, 22-16, 14-19)

Nyíregyházi Kosársuli – SZPA-HSE 83-91 (21-15, 15-27, 26-22, 21-27)

Ajka – Csata DSE 51-60 (14-12, 9-20, 13-18, 15-10)