A Sportdarázs-SMAFC lesz a DKKA ellenfele az Amatőr bajnokság döntőjében

Sportdarázs-SMAFC - BKG PRIMA Szigetszentmiklós II. 86-68 (19-16, 24-13, 16-18, 27-21)

Amatőr bajnokság, rájátszás az 1-16. helyért - 3. forduló/ elődöntő
Sopron, Novomatic Aréna Új Terem
Játékvezetők: Esztergályos Róbert, Dr. Magyari Tibor

Sportdarázs-SMAFC: Kókai 12/6, Bakó 10, Jevtovic 12, Szikszai 4, Sitku 12/6. Csere: Zaja 16, Gergő-, Tátosová 3/3, Janzsó-, Toman R. 7/3, Völgyi-, Sinka-Pálinkás 10/3.

BKG PRIMA Szigetszentmiklós II.: Duka 9/3, Bajzáth 11, Zsámár 3/3, Takács 25/6, Vincze 18/6. Csere: Kiss-, Molnár-, Kovac 2.

Továbbjutott a Sportdarázs-SMAFC 173-138-as összesítéssel.

Fotó: Tóth Zsombor / Soproni Darazsak Sportakadémia

Az Amatőr bajnokság elődöntőjének a visszavágóján a Sportdarázs-SMAFC 86-68-as győzelmet aratott a BKG PRIMA Szigetszentmiklós II. ellen, így soproni csapat küzdhet meg az amatőr bajnoki címért.

Hárompontosokkal indult a mérkőzés, majd fej-fej mellett haladtak a csapatok (7-7). Kókai második triplájával 10-9-re vezetett a Sportdarázs, majd pár támadás erejéig mind a két oldalon hibák váltották egymást, sok volt a kihagyott helyzet. Sitku kosarát követően BKG időkérés következett (12-9). Duka távolijával először egyenlített a BKG, majd Vincze kosarával 12-14-re fordítottak. Toman és Zaja pontjaival ismét a hazai csapat járt előrébb, és a negyed végére 19-16-os állás alakult ki.

A második etapban továbbra is maradt védekezésben a vendég zóna. Mind a két oldalon láthattunk szép megoldásokat, és felváltva vezettek a csapatok. Támadásban egészen Sitku triplájáig akadozott a Sopron, majd egy jó védekezés után Sitku Zsuzsi még egy hármast dobott, így újabb vendég időkérés következett (29-24). A BKG csapatát Vincze vitte a hátán, de Szikszainak is volt erre válasza soproni oldalon, így egyre csak nőtt a két csapat közti különbség (35-26). Duka Lili törte meg a soproni rohanást (41-28).

A 43-29-es félidőt követően a BKG inkább büntetőkből tudott érvényesülni, míg a Sopron a magassági főlényét igyekezett kihasználni (47-35). 47-37-nél 10 pontra csökkent a különbség, de nem tudott ez alá benézni a BKG, Kókai kosara után ismét ellépett a Sopron (53-37). Vincze és Bajzáth igyekezett tartani a lépést a hazai csapattal (55-44). 59-44-re nőtt újból a különbség, de Takács triplájával tapadt a BKG, és 12 pontos különbséggel fordulhattak a csapatok (59-47).

Vincze büntetőire egy szép akcióval válaszolt Zaja (61-49). Jól működött a Sopron védekezése, így tovább tudott nőni a differencia, 67-49. Továbbra sem jöttek a BKG-tól a pontok (74-50). Bazjáthnak volt egy szép ziccere, de ezt követően leindította ellenfelét a Sopron, 78-52 lett az állás. Takács Dorinát faultolták ziccer közben, de a plusz egy büntető kimaradt. Sinka-Pálinkás is jól szállt be a soproni kispadról, az ő 3 pontjával 81-56 lett az eredmény. Az utolsó percbe érkezve már nem volt kérdés a Sopron sikere, 86-68-as végeredmény született. A Sportdarázs-SMAFC 173-138-as összesítéssel múlta felül a BKG-t, és jutott a döntőbe.