Sportdarázs-SMAFC - ELTE Fortis 88-65 (22-20, 21-13, 23-16, 22-16)

Dr. Popgyákunik Balázs, Kovács Máté

Sportdarázs-SMAFC: Bakó 17, Erdélyiová 15/3, Pfeiffer 5, Szabo 6/3, Vasi 15. Csere: Szeli 5/3, Ács 19, Karácsony 4, Gombkötő, Török 3.

ELTE Fortis: Simon 2, Kiss 20, Szűcs 5, Vári 7/3, Nagyi 7. Csere: Maschl 5/3, Orosz 7/3, Benke 1, Simoncsik 6/3, Levente 4.

Fotó: Tóth Zsombor / Spproni Darazsak Sportakadémia

Az Amatőr bajnokság Fehér-csoportjában egy mérkőzést rendeztek csütörtökön. Ezen a Sportdarázs-SMAFC 88-65-re legyőzte az ELTE-Fortis gárdáját.

A két csapat között az első negyedben nem alakult ki nagy különbség. Az etap végén Szeli Kitti triplájával vezetett 22-20-ra a Sportdarázs-SMAFC. A második szakasz elején ellépett 4-6 ponttal a soproni gárda. Végül 28-24 után egy 9-2-es futással szakították le a riválisukat a soproniak. A félidőben 10 pontos különbséget regisztrálhattunk.

A 44-34-ről induló harmadik szakaszban jellemzően 10 egység felett állandósult a differencia. A legnagyobb különbség a negyed végére alakult ki. 30 perc után 66-49 állt az eredményjelzőn. Az utolsó 10 percben nem lehetett kérdés a győztes kiléte. A soproni előny 20 pont felett állandósult.

Soproni oldalon a 19 pontos Ács Luca, az ELTE-Fortis együttesénél a 20 egységig jutó Kiss Anna lett a legeredményesebbje.

Edzői értékelések

Srdjan Radulovic (vezetőedző, Sportdarázs-SMAFC): Nehéz mérkőzésre számítottam, miután két hétig nem edzettünk együtt, de szép győzelem lett a vége, és ez a fontos. Az utolsó negyedben stabilabban játszottunk, mint a mérkőzés többi részében, de ez idővel még jobb lesz. Sokat kell még fejlődnünk támadásban és védekezésben is.

Földi Alexandra (vezetőedző, ELTE Fortis): Gratulálok a Sopronnak, megérdemelten nyertek. Sajnos nem tudtunk mit kezdeni a magas szerkezetükkel, nagyon sok támadó lepattanót szedtek. Kicsit alacsony szerkezetű csapat vagyunk, de ezt tudjuk, és ezen sokat kell dolgoznunk. Ami még problémákat okozott ma a mérkőzésen, az a Sopron gyorsindításai, bár a mérkőzést előtt megbeszéltük, hogy ezeket megpróbáljuk megakadályozni. Az első félidőben még többé-kevésbé sikerült, a másodikban már nem. Negyven percen keresztül szépen küzdöttünk, ezért gratulálok a saját csapatomnak is!