A Szeged lesz a Vasas ellenfele a serdülő döntőben

Szegedi KE/A - DVTK Akadémia/A 49-43 (15-17, 18-9, 13-10, 3-7)

Marjai Réka, Frányó Csanád (Gátiné Müller Zsuzsanna)

Szegedi KE/A: Koós, Tatai 7, Rácz 11, Csillag 2, Bakacsi. Csere: Ikládi 15, Mészáros 6, Tatai 4, Rostás 4, Jenei.

DVTK Akadémia/A: Ocsenás 10/3, Orbán 1, Berzy 4, Fárbás 10, Győri 4. Csere: Nezáczki, Váraljai 7, Katona 6, Kőszeghy, Mogyoródi, Erdei 1, Ács.

Fotó: Tóth Zsombor / Soproni Darazsak Sportakadémia

A Nemzeti Leány Serdülő Bajnokság “A” döntőjének második elődöntőjében a Szegedi KE 49-43-ra győzte le a DVTK Akadémiát. Ez azt jelenti, hogy vasárnap délután Vasas Akadémia – Szegedi KE döntőt rendeznek, míg a bronzéremért a Soproni Darazsak Sportakadémia és a DVTK Akadémia küzdhet meg.

Az első negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok. 11-11 után a DVTK került kisebb lépéselőnybe. A Szeged időkérést követően azonban 15-15-nél egyenlített. Az első negyed végén 17-15-re végül a DVTK vezetett. Sokáig a második szakaszban sem alakult ki nagyobb különbség a felek között. Egészen pontosan 25-24-ig fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok. Innen 8-0-val 33-25-re lépett el a Szeged és az ekkor megszerzett előnyét a félidőig őrizte. 20 perc után 33-26 állt az eredményjelzőn. Szegedi oldalon a 8 pontos Rácz Zsófia volt a legeredményesebb, míg a DVTK-nál Ocsenás Móna jegyzett 7 pontot az első félidőben.

A harmadik negyedből nem telt el két perc, amikor 33-31-re felzárkózott a DVTK. Ezt követően azonban ismét a Szeged került előnybe. Egy 8-0-s sorozat végén 41-31-nél a mérkőzés során először elérte a 10 pontot a differencia. A záró etapnak is ilyen különbségről futottak neki a csapatok. A 46-36-ról induló negyedik negyedben közel hét percen át nem találtak be az együttesek. A kosárcsendet egy szegedi büntető törte meg, de ezt követően a DVTK 47-40-re szépített és több labdája, hogy még közelebb kerüljön. Ezzel végül nem élt.

A Szeged 49-43-as győzelemmel vívta ki a fináléba kerülést. A győztes gárdában Ikládi Anna 15 ponttal és 11 lepattanóval dupla-duplát ért el. Rácz Zsófia pedig 11 ponttal zárt. A DVTK-nál Ocsenás Móna és Fárbás Emma jutott 10-10 egységig.