A Szeged nyerte az osztályozó elsõ felvonását

:

:

Szerdán Szegeden megkezdõdött az osztályozó párharc az ABCOM-Szeged és a BEAC között. Az elsõ találkozót jó negyedik negyedének köszönhetõen a Tisza-parti alakulat nyerte 72-55-re.

ABCOM-Szeged KE – ELTE-BEAC Újbuda 72-55 (25-20, 8-8, 17-17, 22-10)
Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc állása 1-0 a Szeged javára.

Legjobb dobók:

Szeged: Kováts 29, Rajnai 12, Pungor 12

BEAC: Szász 14, Katona 11, Kováts 10

Az osztályozó elõtt a legnagyobb kérdés az volt, hogy az élvonalbeli BEAC vagy a második vonal alacsonyabb tempójában óhatatlanul lelassuló, de a kerete alapján rutinosabb Szeged akarata érvényesül a találkozón. Úgy indult a mérkõzés, hogy a szegedieké. Az elsõ negyedben 20-12-nél Balogh Juditnak már idõt kellett kérnie. Ekkor a vendégek rendezték a soraikat és az elsõ szakasz végére 25-20-ra jöttek fel.

A második negyedben nagyon kevés pont esett. Többször is ellépett 7 ponttal a Szeged, de elõnyét nem tudta megõrizni. A szünet elõtti utolsó percbe úgy érkeztünk, hogy Horváth Szilvia találata után 31-28-ra zárkóztak fel a vendégek. A félidei eredményt Rajnai utolsó másodperces duplája állította be, 20 perc után 33-28-ra vezetett a Szeged.

A harmadik negyed elején gyorsan ellépett 38-28-ra a hazai együttes, de összességében nem bírtak egymással a csapatok. A BEAC gyorsan lefaragta a hátrányát és ebben a 10 percben mindkét gárda 17-17 pontig jutott. A negyedik negyed 50-45-rõl indult. Ekkor a Szeged pillanatok alatt állva hagyta riválisát. A végül 29 pontig jutó Kováts Anna negyedik triplája már 62-50-es hazai vezetést jelentett. Innen a vendégeknek már nem volt visszaút. A BEAC a negyedik etapban összesen 10 pontot szerzett, miközben 22-t kapott.

A Szeged 72-55-ös sikerével bizakodva várhatja a folytatást. A második találkozóra szombaton kerül sor. Gyõzelmével a Szeged kivívhatja a feljutást, amennyiben a BEAC nyer, úgy a mindent eldöntõ találkozót annak a gárdának az otthonában rendezik, amely nagyobb különbségû gyõzelmet aratott.