A Szekszárd és a PEAC győzelmével indult a Sió Kupa

:

:

Fotó: Jantner Zsolt / Atomerőmű KSC Szekszárd

Kedden kezdetét vette Szekszárdon az 52. Sió Kupa.

A torna nyitó mérkőzésén a PEAC-Pécs 73-71-re múlta felül a DVTK-t. Az első szakasz végére 26-17-es előnyre tett szert a PEAC és végig előrébb járt. A 41-36-os félidő után a harmadik negyedben 50-38-ra elszakadtak a pécsiek. A folytatásban a DVTK 10-0-s futással felzárkózott és nyílttá tette az összecsapást. Az 57-52-ről induló záró szakaszban egy pontra felkapaszkodott a miskolci gárda, de a PEAC megszerezte a győzelmét. A PEAC legeredményesebbje a 16 pontos Kiss Virág lett, míg Ty Marshall 14 pontot ért el. A DVTK-nál Milica Jovanovic 19, Cheridene Green 15 egységig jutott.

A nap másik mérkőzésén az Atomerőmű KSC Szekszárd 80-62-re győzte le az ELTE-BEAC Újbudát. A szekszárdiak az izomsérüléssel bajlódó Leslie Vorpahl nélkül léptek pályára. Ez az első két negyedre rányomta a bélyegét. 20 perc után 41-41 állt az eredményjelzőn. A harmadik negyed hajrájában kezdte növelni előnyét a KSC. Az 57-51-ről induló záró szakaszból két perc telt el, amikor elérte a 10 pontot a differencia. A hazai csapat onnantól őrizte kétszámjegyű vezetését. A szekszárdi együttesben a 13 pontos Mányoky Réka volt a legeredményesebb, a BEAC-nál Mérész Beatrix és Boros Júlia zárt 10-10 ponttal.

PEAC-Pécs – DVTK 73-71 (26-17, 15-19, 16-16, 16-19)