A Szekszárd és a PEAC őrzi veretlenségét a Sió Kupán

:

:

Fotó: Jantner Zsolt / Atomerőmű KSC Szekszárd

A második játéknapjához érkezett az 52. Sió Kupa. A házigazda Atomerőmű KSC Szekszárd és a PEAC-Pécs megőrizte veretlenségét.

A nap első mérkőzésén a PEAC-Pécs 69-64-re győzte le az ELTE-BEAC Újbudát. A mérkőzés elején a pécsiek kerültek előnybe, de a 18-8-as második szakaszban fordított a BEAC és a félidőben 33-30-nál előrébb járt. A harmadik negyedben végig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A záró szakaszra a PEAC 50-46-os vezetéséről fordultak a felek. A pécsiek innentől őrizték előnyüket, de Barnai Judit kiválása ellenére a BEAC végig látótávolságban tudott maradni. A PEAC legeredményesebbje a 24 pontos Kiss Virág volt, míg a BEAC-nál Barnai Judit zárt 15 ponttal.

A második találkozón az Atomerőmű KSC Szekszárd 74-60-ra múlta felül a DVTK-t. A Szekszárd 7-7 után már az első negyed végére 23-14-re ellépett. A második szakaszban a 14 pontot is elérte a differencia. A 42-29-es félidőt követően 8 pontra többször felzárkózott a DVTK, ennél közelebb azonban nem került. Sokáig 10 pont környékén alakult a hazai előny. Az utolsó hét percben 58-48 után szakadt el nagyobb arányban a KSC. A győztes gárdában a 29 pontos Nikolina Milic volt a legeredményesebb, míg miskolci oldalon Milica Jovanovic zárt 16 ponttal.

Csütörtökön DVTK – ELTE BEAC Újbuda és Atomerőmű KSC Szekszárd – PEAC-Pécs összecsapásokkal zárul az 52. Sió Kupa.

ELTE BEAC Újbuda – PEAC-Pécs 64-69 (15-22, 18-8, 13-20, 18-19)