A Szekszárd és a ZTE elõnyben a szerdai negyeddöntõk után

:

:

A keddi nyitány után szerdán a másik két negyeddöntõ párharc is kezdetét vette a rájátszásban. Mindkét pályán hazai siker született. Az Atomerõmû KSC Szekszárd és a ZTE NKK került elõnybe.

Az Atomerõmû KSC Szekszárd 62-43-ra gyõzte le a PINKK Pécsi 424 együttesét. Szekszárdi oldalon nem lépett pályára a találkozón Sara Krnjic, Studer Ágnes és Gereben Lívia. A hazai siker azonban így sem forgott veszélyben. Az elsõ negyedet 8-0-val zárta a KSC és ezzel 17-8-as elõnyre tett szert. A döntés a második etapban jött el, amikor 23-15 után állva hagyta riválisát Zeljko Djokic együttese. Egy 14-3-as széria végén a félidõben már 37-18 állt az eredményjelzõn. A folytatásban kiegyenlítettebb mederben haladt a küzdelem. 20 egység környékén állt be a differencia a felek között. Mindkét gárda mélyebb rotációval játszott, 10-10 játékos kapott több-kevesebb lehetõséget. Az utolsó 10 percnek 47-26-ról vágtak neki a felek. A legnagyobb hazai elõny 24 pont volt a záró szakaszban. Folytatás szombaton Kozármislenyben.

A ZTE NKK 68-64-re múlta felül az Aluinvent DVTK gárdáját. A DVTK 5-0-val kezdte a mérkõzést, de ezt követõen az elsõ etap végére 14-13-ra fordított a ZTE. A második etapban 8-0-s sorozattal 25-18-ra lépett el a zalaegerszegi együttes. A legnagyobb hazai elõny a második negyedben 8 egység volt, a félidõre azonban innen 35-32-re felzárkózott a DVTK. A harmadik szakasz elején Stefan Svitek együttese kapta el jobban a fonalat, 42-41-nél a vezetést is átvette. Innen azonban egy újabb 8-0-s hazai szériát láthattunk, amivel újra magához ragadta a kezdeményezést a ZTE. Az utolsó 10 percnek 51-45-rõl vágtak neki a csapatok. Ebben a periódusban 53-53-nál egyenlített a DVTK. Innentõl a végjátékig fej-fej mellett haladtak a felek. Végül 64-62-es miskolci vezetés után a hajrában a ZTE bizonyult pontosabbnak és ezzel megõrizte a pályaelõnyét. Folytatás szombaton Miskolcon.

Eredmények, statisztikák

Atomerõmû KSC Szekszárd – PINKK Pécsi 424 62-43 (17-9, 20-9, 10-8, 15-17)

Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc állása 1-0 az Atomerõmû KSC Szekszárd javára.

ZTE NKK – Aluinvent DVTK 68-64 (14-13, 21-19, 16-13, 17-19)

Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc állása 1-0 a ZTE NKK javára.