A Szekszárd lett a harmadik az alapszakaszban

:

:

Az Atomerőmű KSC Szekszárd 73-58-as győzelmet aratott a VBW CEKK Cegléd otthonában. Ezzel matematikailag is eldőlt, hogy a szekszárdi együttes zár a harmadik helyen az alapszakasz végén.

Az Atomerőmű KSC Szekszárd az elmúlt mérkőzésein ponterős teljesítménnyel aratott magabiztos sikereket. Zeljko Djokic együttese ezúttal is igyekezett gyorsan magához ragadni a kezdeményezést. Ennek eredményeként 8-8 után az első szakasz végére 24-13-ra léptek el a szekszárdiak. A második szakaszban 10-13 pont között állandósult a differencia a felek között. Minden szekszárdi találatra tudott válaszolni a Cegléd, így a félidőben 41-31-es eredményt rögzíthettünk.

Fotó: Jantner Zsolt – Atomerőmű KSC Szekszárd

A harmadik negyedben sem változott a játék képe. A második etaphoz hasonlóan a lélektani 10 egység környékén billegetett a mérkőzés. A KSC nem tudta bevinni a döntő futást: mikor 51-36-ra ellépett, a hazaiak egy időkérése után újra visszazárkóztak. Ugyanakkor a Cegléd játékában sem volt benne, hogy 8-9 pontnál még szorosabbá tegye az összecsapást. Az utolsó 10 percnek 58-49-ről vágtak neki a csapatok. A ceglédiek előtt négy és fél perccel a vége előtt 62-54-nél adódott esély a szorosabb végjátékra. Ekkor azonban megvillant Marie Ruzickova, majd Bálint Réka 3+1-es megoldása 68-54-re módosította az eredményt. Az utolsó perchez érkezve Theodoreán Alexandra triplájával 73-54-nél alakította ki a legnagyobb előnyét a Szekszárd, mely összességében magabiztos győzelmet aratott.

VBW CEKK Cegléd – Atomerőmű KSC Szekszárd 58-73 (13-24, 18-17, 18-17, 9-15)

VBW CEKK Cegléd: Ketia Swanier 19/3, Kristina Higgins 14/3, Katerina Sotiriou 8.

Atomerőmű KSC Szekszárd: Marie Ruzickova 17/3, Erica McCall 14/3, Studer Ágnes 11/6.