A SZPA-HSE a Hepp Kupa következő továbbjutója

:

:

A Hepp Kupa 2. fordulójának következő továbbjutója a SZPA-HSE, akik szoros mérkőzésen arattak győzelmet a TFSE-MTK U23 csapata ellen. Az együttes idegenben érte el a sikert, 51-58-ra verték a budapestieket.

Az összecsapása során az első negyedben még nagyobb mennyiségű különbség nem alakult ki a felek között. 10 perc után csupán 13-17-re vezetett a SZPA-HSE. Lebontva látható, hogy a differencia a félidőre 12 egységnyire nőtt, a vendégek ekkor már 19-31-re vezettek. A folytatásban a harmadik negyedet ugyan a TFSE-MTK nyerte, a végén azonban nem tudott mit kezdeni a vendég alakulat kiegyensúlyozott csapatjátékával, így végül a vendégek arattak győzelmet 51-58-ra.

A statisztikai mutatók is azt igazolják, hogy egy igazi csapatgyőzelem született, kiegyensúlyozott teljesítményekkel. A dobott pontok javarésze három ember között oszlott el, így többen is dupla számjegyű dobott pontig jutottak. Azonban közülük is a legeredményesebb Somkuti Janka lett, aki 17 ponttal és 13 lepattanóval dupla-duplát ért el, emellett pedig volt 6 kiharcolt faultja is.

Végeredmény

TFSE-MTK U23 – SZPA-HSE 51-58 (13-17, 6-14, 20-13, 12-14)

Korábbi eredmények

Csata Diáksport Egyesület – Kiss Lenke Kosárlabda Akadémia 89-27 (20-11, 26-6, 21-5, 22-5)
Sportdarázs-SMAFC – UNI-Győr SZESE 73-56 (22-15, 19-16, 10-11, 22-14)
ELTE-Fortis – Ajka 40-79 (5-24, 13-20, 14-22, 8-13)
MTK-TFSE – Kecskeméti KC 105-37 (14-9, 34-14, 28-2, 29-12)
Atomerőmű KSC Szekszárd II. – PINKK-PVSK U23 83-47 (19-15, 22-16, 25-4, 17-12)
NKA Pécs PEAC – ZTE NKK 68-63 (16-12, 19-12, 12-17, 21-22)