A Szpartak Moszkva nyerte a másik nagy rangadót

:

:

Izgalmas játéknapon vagyunk túl a nõi kosárlabda EuroLigában. Az alapszakasz csúcsrangadóján a Fenerbahce hatalmas küzdelemben nyert Jekatyerinburgban, a Sopron pedig a vártnál nehezebben verte a Gospicot. Most nézzük a többi szerdai találkozót!

Az A-csoportban két mérkõzést rendeztek. A forduló nemzetközi televíziós meccsén a Krakkó fogadta a Kassát. A találkozó rendkívül szorosan alakult, bár sokszor egymás hibáiból éltek az együttesek. Az elsõ negyedben a vendégek domináltak, ekkor 8 ponttal is vezetett a Kassa. A második szakaszban felzárkózott Jose Ignacio Hernandez Krakkója és a harmadik negyedben már vezetettek is. A negyedik etapban folyamatosan fáradt és fogyott el a Kassa, így 3 perccel a lefújás elõtt már 8 ponttal a hazaiak jártak elõrébb. A vége 66-61 lett. A gyõztes csapatban a 18 pontos Erin Phillips remekelt, hatalmas húzásnak bizonyult az ausztrál irányító megszerzése.

A Riga-Mondeville csata igen érdekesen alakult. A franciák remek kezdés után visszaestek és elveszítették a mérkõzést. A gallok úgy kezdtek a letteknél, mint Pécsett. 5 perc után már 10 ponttal 4-14-re vezettek és minden arra utalt, hogy kiütik nyeretlen ellenfelüket. A második szakaszban azonban váltott a Riga, egyszer egyenlítettek is. Minimális francia elõnyrõl indult a második félidõ, ahol már nemcsak az egyenlítésre, de a fordításra is volt erejük a hazaiaknak. A negyedik negyedben fej-fej mellett haladtak az együttesek, de végig a lettek akarata érvényesült és végül 55-50 arányban nyert is a Riga. A gyõztes csapatból természetesen a két amerikai Zellous (21 pont) és Hollingsworth (10 pont, 13 lepattanó) remekelt.

TTT Riga – Mondeville 55 : 50 (12:19) (18:14) (12:9) (13:8)
Wisla Can-Pack Krakkó – Good Angels Kassa 66 : 61 (21:24) (13:12) (13:11) (19:14)

A B-csoport két mérkõzésérõl, a Sopron és a Fenerbahce sikerérõl már beszámoltunk. A hatos harmadik találkozóját, a továbbjutó helyek szempontjából sorsdöntõ Rivas Ecopolis-Lotos Gdynia mérkõzést csütörtök este rendezik.

UMMC Jekatyerinburg – Fenerbahce 67 : 73 (16:24) (19:14) (20:20) (12:15)
MKB Euroleasing Sopron – Gospic Croatia Osigurange 82 : 68 (25:20) (18:20) (15:18 (24:10)

A C-csoportban teljes fordulót bonyolítottak le. Itt került sor a nap másik nagy rangadójára, a Szpartak Moszkva-Salamanca összecsapásra is. A találkozó három negyeden át szoros volt, majd a negyedik szakaszban a címvédõ egy 15-4-es futással helyreállította a világ rendjét. Mindkét együttes botrányosan dobott. Csak néhány példa, a spanyolok 17 triplakísérletükbõl kettõt értékesítettek, míg a moszkvaiaknál Lauren Jackon duplákból 7-bõl 1-et, triplákból 6-ból 1-et dobott be.

A találkozó egyébként igen furcsa képet festett. A elsõ félidõben szorosan követték egymást a csapatok. A 31-27-rõl induló harmadik szakaszban fokozatosan ellépett a Szpartak és 8 pontos hátránynál csak Torrens villanásaival maradt meccsben a Salamanca. A negyedik negyed elején azonban nagy felzárkózásba kezdtek a veretlen spanyolok és 51-48-nál úgy nézett ki, hogy fordul a kocka. Fordult is, csak épp nem abba az irányba, amit a mérkõzés képe sugallt. Egy csapásra beindultak Pokey Chatman tanítványai és a negyedik negyed utolsó 4 percére eldöntötték a meccset. A vége 72-60 lett. A gyõztes csapat legjobbja Irina Osipova (15 pont, 7 lepattanó) volt.

A Prága-Galatasaray mérkõzésen sima cseh gyõzelem született. A 84-56-os végeredményben csak a különbség a meglepõ, a prágai siker nem. A nagy nevû játékosokat foglalkoztató török sztárcsapat nem állt össze, ezt már kijelenthetjük. A szerdai találkozó a 42-28-as félidõben eldõlt. A folytatásban a csehek örömjátékához már csak asszisztálni tudtak a törökök. A 84-56-os végeredményt hozó mérkõzésen a gyõztes csapatból Eva Vitecková (25 pont, 9 lepattanó) emelkedett ki.

A hatos harmadik mérkõzésén két alacsonyan rangsorolt együttes mérte össze erejét. A Tarbes végül végig vezetve 63-59-re verte a litván Vici Aistesis-t. A mérkõzésen már az elsõ negyedben magukhoz ragadták a kezdeményezést a gallok, sõt a második 10 percben 9 ponttal is vezettek. A harmadik szakaszban állandósult a különbség, majd a negyedik negyedben felzárkóztak a litvánok, de egyenlíteni vagy fordítani nem tudtak. A gyõztes csapat legjobbja a 22 pontos Jelena Dubljevic volt.

Szpartak Moszkva – Halcon Avenida SAlamanca 72 : 60 (19:14) (12:13) (18:17) (23:16)
USK Prága – Galatasaray 84 : 56 (26:14) (16:14) (22:15) (20:13)
Tarbes Gespe Bigorre – VICI Aistesis 63 : 59 (18:12) (16:13) (19:19) (10:15)

A D-csoportban egy újabb végjátékot szúrt el az Orenburg. A Becky Hammon nélkül felálló orosz sztárcsapat egy szoros félidõ után a harmadik negyedben 10 pontos elõnyre tett szert a Gorzow otthonában. Ekkor minden magabiztos orosz sikert vetített elõre. A negyedik szakaszban azonban Jelen Leucsanka vezetésével és egy nem mindennapi hajrával 21-8-ra diadalmaskodott a Gorzow és ezzel 76-73-re behúzták a gyõzelmet is. A lengyeleknél Leucsanka 20 pontot és 6 lepattanót szerzett.

A hatos másik szerdai mérkõzésén a Valencia 8 ponttal verte a Brnót és ezzel a spanyol bajnok továbbra is veretlen. A találkozón igazán nagy elõnye nem volt a Valenciának, de végig kézben tartották az összecsapást. A szünetben 40 – 36-re vezettek a hazaiak, majd a harmadik negyed végén 64-52-re. A negyedik etapban próbáltak faragni hátrányukon a csehek, de ez csak a 82-74-es végeredményhez volt elég. Vannak olyan mérkõzések, amikor a gyõztes kiléte pillanatig nem forog veszélyben, ez is ilyen volt. A Valencia legjobbjának a 27 pontot és 12 lepattanót szerzõ Rebekkah Brunson bizonyult.

KSSSE AZS PWSZ Gorzow – Nagyezsda Orenburg 76 : 73 (14:20) (22:19) (19:26) (21:8)
Ros Casares Valencia – Frisco Sika Brno 82 : 74 (20:16) (20:20) (24:16) (18:22)