A Szpartak Moszkva nyerte az orosz csúcsrangadót

:

:

Kiélezett végjátékot és hatalmas fordulatokat hozott az orosz csúcsrangadó, melyen a Szpartak Moszkva 87-82-re verte a Jekatyerinburgot. Pokey Chatman együttese a harmadik negyedben 13 ponttal is vezetett. A Jekatyerinburg azonban fordított és az utolsó 2 percbe 4 pontos elõnnyel érkezett. A hajrát a Dupree vezette Szpartak Moszkva bírta jobban.

Szpartak Moszkva Vidnoje – UMMC Jekatyerinburg 87-82 (21-19, 24-20, 18-28, 24-15)

Legjobb dobók:

Szpartak: Dupree 18, Hammon 17, Augustus 16

Jekatyerinburg: Parker 33, Taurasi 26, Nolan 13

Az elmúlt években a két orosz sztárcsapat között ekkora különbség nem volt a tabellán. A Jekatyerinburg veretlenül, 8 gyõzelemmel készült a rangadóra, míg a Szpartak Moszkvának 5 siker mellett három vereség is becsúszott. Ez a különbség az elsõ negyedben egyáltalán nem látszódott a két gárda között. Parker és Yacoubou kosárváltásával indult a rangadó, majd sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok.

Kiegyenlített kezdés után Szpartak fölény

Az elsõ szakasz felénél Taurasi hárompontosa és Nolan ziccere után 13-10-re meglépett a Jekatyerinburg, de a hazaiak Sonja Petrovic találataival fordítottak. A játékrész hajrájában már 21-16-os Szpartak elõnyt regisztrálhattunk. Az elsõ negyed végül Olga Arteshina triplájával zárult, így 21-19-re módosult az állás. A második szakaszban nem sokat változott a játék képe. Szinte végig Pokey Chatman együttese volt lépéselõnyben, a Jekatyerinburgnak mindössze felzárkózásai akadtak. 25-21-rõl 26-26-nál egyenlítettek Olaf Lange tanítványai, de aztán 37-31-re megint a Szpartak Moszkva vezetett.

Becky Hammon két triplája után 43-33-nál alakult ki a legnagyobb differencia a két gárda között az elsõ félidõben. A nagyszünet elõtti másfél percben Candace Parker villanásainak köszönhetõen zárkózott fel 45-39-re a Jekatyerinburg. Parker extra napot fogott ki, az elsõ három negyedben 30 pontot szerzett. Nem véletlen, hogy a harmadik etapban nem tudta megõrizni tetemes elõnyét a Szpartak Moszkva. Pedig Becky Hammonék a játékrész elején 56-43-nál már 13 ponttal is vezettek.

Nagy hátrányból áll fel a Jekatyerinburg

A hazaiak elõnye a harmadik negyed utolsó 4 percében 61-51 után kezdett látványosan olvadni. Két perc alatt 61-61-nél utolérte riválisát a Jekatyerinburg, majd Taurasi 2+1-es helyzete után 65-63-nál vezettek is. Elbizonytalanodni látszott Pokey Chatman gárdája, ezekben percekben annyi labdát adtak el, mint elõtte 26 percen át összese. Parker palánk alatti dominanciájára pedig nem volt válaszuk. A negyedik szakasz 67-63-ról indult.

A záró negyed elején úgy nézett ki, hogy az uráli gárda már behúzza a gyõzelmet. 70-67-nél 6 és fél perccel a lefújás elõtt azonban egy lepattanóért folyó harcban Popova és Augustus összeakadt. Ennek a mutatványnak az eredménye lökdösõdés és két sportszerûtlen hiba lett. A felpaprikázódó hangulat felébresztette a hazaiakat, akik Candice Dupree bravúros dupláival 74-74-nél kereken 4 perccel a lefújás elõtt utolérték riválisukat. A Jekatyerinburgnál Parker teljesen elfogyott a hajrára, a 30 pontjához a negyedik szakaszban mindössze hármat tett hozzá. Helyette a végül 26 pontig jutó Taurasi és Nolan próbált egyéni megoldásokkal érvényesülni, méghozzá sikerrel. Két perccel a lefújás elõtt 78-74-re módosult az állás.

A végjátékban Dupree és Yacoubou megfordítja a rangadót

A Szpartak Moszkva reményeit Seimone Augustus élesztette fel, aki egy 2+1-es helyzetet értékesítve 78-77-re hozta vissza a csapatát. A következõ hazai támadásból pedig jött Yacoubou és Dupree gyenge kísérlete után visszatette a lepattanót. 79-78-nál ismét Pokey Chatmanék jártak elõrébb. Olaf Lange idõt kért és az oldalbedobás után Grudának akarták 50 másodperccel a mérkõzés vége elõtt bejátszani a labdát, de a palánk alatti nagy tumultusban a játékszer Hammon kezében kötött ki. Dupree ezt követõen gyorsan értékesítette a helyzetét, amivel 81-78-as elõnyre tett szert a Szpartak.

A csatának még ezzel sem volt vége. Taurasi 30 másodperccel a lefújás elõtt szépített, majd erre Yacoubou azonnal válaszolt. A francia center nem hiába ünnepelt látványosan a pontját követõen, 83-80 után már nem volt visszaút a Jekatyerinburgnak. Egy kiváló összecsapáson a 18 pontos Dupree, a 17 pontos Hammon és a 16 pontos Augustus vezette Szpartak Moszkva 87-82-re diadalmaskodott.