A Tarbes átgázolt a Nantes együttesén

:

:

A Francia Bajnokság 8. fordulójára is jutott egy rangadó, melyen az EuroLigában érdekelt Tarbes az Európa Kupás Nantes alakulatát fogadta. A találkozó csak nevében volt rangadó, a Tarbes a szünetre eldöntötte a mérkõzés sorsát.

Pontszegény, 12-14-es elsõ negyed után a második szakasztól kezdve legyalulta ellenfelét a Tarbes. A szünetben 31-23 állt az eredményjelzõn, majd a harmadik negyed végén már 46-33-ra mentek a hazaiak. A záró 10 perc felénél, 60-40-nél nõtt 20 pontosra a különbség, a vége pedig 70-42 lett. A gyõztes csapatból Ana Cata Chitiga remekelt 16 pontjával, míg a másik oldalon a pécsiek régi ismerõse Emilija Podrug vitte a prímet, csapata 42 pontjából 16-ot egymaga szerzett.

A többi EuroLigás közül a Bourges 10 ponttal nyert a Villeneuve d’Ascq otthonában. A találkozón már a szünetben 9 ponttal ment a Bourges és ezt a különbséget végig meg is õrizték. Pierre Vincent lányai ráadásul csak annyit adtak ki magukból, amennyit a hétközi nemzetközi fellépések elõtt feltétlen muszáj volt. A gyõztes csapatból nem meglepõ módon a 12 egységig jutó Catherine Joens remekelt.

A pécsiek csoportellenfele, a Mondeville nagy pofonba szaladt bele hazai pályán az Arras ellen. Az elsõ 10 perc végén még 23-22-re Herve Coudray gárdája vezetett, de szünetben már 12 ponttal az Arras járt elõrébb. A találkozó sorsa a harmadik negyedben dõlt, amikor a Mondeville nem tudott felzárkózni, sõt 16 pontra nõtt a különbség. A vége 69-82 lett. Az Arras legjobbjai a 18-18 pontos Aija Putnina és Nsimbo Akonga voltak.

Mondeville – Arras 69-82
Calais – Lattes Montpellier 63-77
Basket Landes – Toulouse 89-63
Tarbes – Nantes Rezé 70-42
Charleville-Mézières – Hainaut Basket 59-54
Challes-les-Eaux – Aix-en-Provence 74-66
Villeneuve d’Ascq Bourges 54-64