A Tarbes bravúrjával indultak a francia negyeddöntõk

:

:

Szerdán este kezdetét vette Franciaországban a bajnoki rájátszás. Az egyik fél második sikeréig tartó negyeddöntõk elsõ meccsei alkalmával egy párosításban nyert az alacsonyabban rangsorolt csapat. A Tarbes a Villeneuve d’Ascq otthonában diadalmaskodott, a Bourges, a Charleville-Mézières és a Basket Landes hozta a kötelezõt.

Az alapszakaszgyõztes Bourges 88-60-ra kiütötte a Nantes alakulatát. A Bourges a 22-22-es elsõ negyedet követõen a második etapban hagyta állva riválisát. A félidõre 10 egység fölé nõtt a különbség. A 40-29-rõl induló harmadik szakasz hozta el a kiütést. A különbség 61-41-nél érte el a 20 egységet a felek között. Az utolsó 10 percben már mindkét szakmai stáb úgy forgatta a keretét, hogy az összes nevezett játékos pályára léphessen. A Bourges gárdájában Katherine Plouffe 16, Valeriane Ayayi 15 pontot ért el.

A Charleville-Mézières 84-64-re gyõzte le a Lattes Montpellier-t. Ez is egyoldalú mérkõzés volt, ahol 9-9 után az elsõ negyed végére 10 pontos elõnyt alakított ki a Charleville-Mézières. A 28-18-ról induló második negyedben 38-34-nél még akadt egy felzárkózása a Lattes Montpellier-nek, de az volt a legszorosabb pillanata a meccsnek. A félidõre 44-36-ra módosult az állás. A harmadik negyed elején pedig két perc alatt egy 10-4-es sorozattal állva hagyta riválisát a Charleville-Mézières. Innentõl nem volt kérdés a gyõztes kiléte. Ezt a szakaszt 29-13-ra nyerték. A gyõztes gárdában 19 ponttal és 15 lepattanóval dupla-duplát elérõ Clarissa Dos Santos lett a legeredményesebb.

Az alapszakasz harmadikját, a Villeneuve d’Ascq gárdáját érte kellemetlen meglepetés. A Tarbes csapatától hazai pályán 59-56-os vereséget szenvedtek. Nem így indult a mérkõzés. A szoros elsõ negyedet követõen a második etapban 25-21 után egy 8-0-s sorozattal a félidõre 33-21-re lépett el a Villeneuve d’Ascq. A harmadik etapban 2-4 pontra felzárkózott a Tarbes. A záró szakaszban 48-46-nál fordítottak és innentõl végig elõrébb jártak. 19 másodperccel a vége elõtt 57-56-ra visszajött a Villeneuve d’Ascq, de a vezetést átvenni nem tudták. A Tarbes együttesében a 16 pontos Ana Suárez Utrero lett a legeredményesebb.

A negyeddöntõk csúcsrangadóján a Basket Landes 63-60-ra verte a Lyon-t. Toronymagasan a játéknap legjobb meccsét láthattuk. Az elsõ félidõben 2-3 pontnál nagyobb különbség egyik oldalra sem alakult ki. A félidõben 33-30-ra ment a Landes. A harmadik etapban a Lyon 41-36-os vezetése után a Landes 11-0-s sorozattal fordított. Innentõl úgy nézett ki, hogy kézben tartják az irányítást. A záró szakaszban 60-52-re léptek el. Az utolsó két percbe érve azonban 63-60-ra felzárkózott a Lyon és többször támadhatott az egyenlítésért. Végül a hajrában már egyik csapat sem talált be. A gyõztes gárda legeredményesebbje a 17 pontos Queralt Casas lett.

A negyeddöntõk második meccseit az alacsonyabban rangsorolt csapatok otthonában rendezik április 28-án, szombaton.

Bourges – Nantes Rezé 88-60 (22-22-, 18-7, 28-14, 20-17)
Az egyik fél második sikeréig tartó párharc állása 1-0 a Bourges javára.

Charleville-Mézières – Lattes Montpellier 84-64 (28-18, 16-18, 29-13, 11-15)
Az egyik fél második sikeréig tartó párharc állása 1-0 a Charleville-Mézières javára.

Villeneuve d’Ascq – Tarbes 56-59 (14-13, 19-8, 10-18, 13-20)
Az egyik fél második sikeréig tartó párharc állása 1-0 a Tarbes javára.

Basket Landes – Lyon 63-60 (17-16, 16-14, 16-16, 14-14)
Az egyik fél második sikeréig tartó párharc állása 1-0 a Basket Landes javára.