A TEO Vilnius nyerte a Balti Ligát

:

:

Érvényesült a papírforma a Balti Liga hétvégén rendezett négyes döntõjében. A fináléban a TEO Vilnius nagy fölénnyel verte az Európa Kupából a Gyõr által búcsúztatott Lemminkainen gárdáját.

A szombat esti döntõben klasszis különbség mutatkozott a csapatok között, az elsõ negyedben 5 pontos elõnyre tett szert a TEO, amit ugyan a második 10 percben nem tudott növelni, de a harmadik negyedben átgázolt ellenfelén az EuroLigában csalódást keltõ teljesítményt nyújtó gárda. A lefújás pillanatában 70-56 állt az eredményjelzõn.

A fináléban a Vilnius együttesében Lindsey Harding és Jurgita Streimikyte egyaránt 16 pontig jutott, míg a Lemminkainen gárdájában a 20 pontos Marina Solopova és a 14 pontos Rita Milieskiene remekelt.

A bronzmérkõzésen a Minszk 82-69-re verte a Berezina együttesét.