A TFSE a bronzérmes az egyetemi bajnokságban

TFSE - DEAC 63-52 (17-17, 17-13, 12-10, 17-12)

Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, 3. helyért
Miskolci Egyetem, Körcsarnok

TFSE: Kenyeres 10/3, Burján 4, Szabó Evelin 5/3, Király 8, Vigh 18/3. Csere: Kelemen 10, Szabó Emese, Úr 2, Galli-Hirling 2, Dömötör 2, Budai 2.

DEAC: Baczuk 8/3, Herdon 1, Szabó G. 12/6, Holinka-Miklós 9/3, Mezei 9/3. Csere: Gaál, Kernács, Szabó Z. 11, Szabó C. 2.

Fotó: MEFOB FESZT

A 2022-es egyetemi Final Four bronzmérkőzésén a TFSE 63-52-re legyőzte a DEAC gárdáját. Ezzel a TFSE szerezte meg a 3. helyet a 2021/2022-es évadban, míg a DEAC a 4. pozícióban zárt.

Mindkét gárda nagy csatában veszítette el az elődöntőjét szombaton és óriási kérdés volt, hogy ilyen előzmények után erre a délelőtti találkozóra melyik fél tud felpörögni. Örömteli volt látni, hogy kifejezetten motiváltan és élesen kezdtek a csapatok. Szabó Gréta triplájával a DEAC került előnybe az első percekben és a játékrész feléig pár ponttal előrébb is jártak a debreceniek. Kenyeres Anett triplájával fordított a TFSE 10-8-nál. Összességében egyik oldalra sem alakult ki nagy különbség. Végül 10 perc játék után 17-17 állt az eredményjelzőn. A második negyed elején a DEAC szerezte az első találatot, de innen Kelemen Barbara vezetésével 23-19-re fordított a TFSE és ekkor már debreceni időkérés miatt állt a játék.

A folytatás is hasonlóan kiegyenlített és fordulatos játékot tartogatott. Holinka-Miklós Hanna és Baczuk Virág találataival visszavette a vezetést a DEAC. Sőt 28-25-nél már 9-2-es sorozatot regisztrálhattunk a csapatuknál. Erre viszont a TFSE 9-0-val válaszolt és ezzel 34-28-ra fordított. A félidőt Szabó Gréta találata zárta, ami azt jelentette, hogy 34-30-as állás mellett vonultak a nagyszünetre a csapatok. A 7 pontos Vígh Bernadett volt a legeredményesebb a TFSE-nél, míg a DEAC-nál Szabó Gréta és Szabó Zita járt 7-7 pontnál. A harmadik negyedet Vígh Bernadett öt pontja és Baczuk Virág triplája vezette fel. Állandósulni látszott a 4-6 pontos különbség a csapatok között. A TFSE a játékrész feléhez közelítve Kelemen Barbara és Burján Laura találataival ugrott meg 43-35-re.

A harmadik negyed második felében az előbbiekben kiemelt 43-35-nél megtorpantak a csapatok. Érdekes kérdés volt, hogy innen ki tud elmozdulni. A hajrában ezt a TFSE tette meg, így 46-36-nál először érte el a 10 pontot a differencia. A debreceniek azonban nagyot küzdöttek és visszakapaszkodtak, a játékrész végén Szabó Zita büntetői 46-40-re alakították az eredményt. Az utolsó 10 perc kezdetén Kenyeres Anett és Vígh Bernadett révén egy 10-0-s futást mutatott be a TFSE és ezzel 56-40-re szakadt el. A debreceniek kosárcsendjét Szabó Gréta törte meg, de összességében ebben a periódusban a TFSE több erőt tudott mozgósítani és 10 pont környéki előnyét magabiztosan tartotta. Végül 63-52-es sikert arattak Kováts Gabriella tanítványai, így éremmel zárták a 2021/2022-es évadot.