TFSE - ELTE-BEAC 90-62 (26-19, 29-16, 16-8, 19-19)

Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság Final Four, Döntő
Csabai-Kaskötő B., Rózsavölgyi A., Propszt A. (Herczeg Á.)

TFSE: Burján 10, Szeitl 6, Boros 11/3, Király 11/9, Benke 24/9. Csere: Szabó 2, Hanti 5, Galli-Hirling 4, Dömötör 2, Kenyeres 7/3, Herman 8.

ELTE-BEAC: Varga 8/3, Lendér 10/6, Nagyi 10, Foltin 10, Takács 12/3. Csere: Orosz 5/3, Kiss 4, Simoncsik 3/3, Tarnai, Fabini.

Fotó: Krizsán Csaba

A Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság döntőjében a TFSE 90-62-re legyőzte az ELTE-BEAC csapatát és ezzel megszerezte a bajnoki címet 2021-ben.

Villámrajtot vett a TFSE és a mérkőzés elején 10-2-es előnyre tett szert. A folytatásban 18-9-re is elléptek Hegedűs Péter tanítványai és ez a differencia a negyed végéig megmaradt a csapatok között. 10 perc után 26-19 állt az eredményjelzőn. A második etap első támadásából egy triplával a lélektani 10 pontra növelte előnyét a TFSE. Az ELTE-BEAC azonban 29-19 után nagy erőket mozgósítva még 36-30-ra felzárkózott.

Hat pontnál közelebb a második szakaszban már nem tudott kerülni riválisához az ELTE-BEAC. Gyorsan nőtt a differencia a felek között, 41-35-ös állást követően 14-0-val 55-35-re szakadt el a TFSE a félidőig. A statisztikát figyelve azt láthattuk, hogy a TFSE együttesében Benke Sára 15, Király Andrea 11 pontnál járt. Az ELTE-BEAC keretében Nagyi Tímea, Takács Emese és Foltin Blanka jegyzett 8-8 pontot.

A harmadik negyed első felében még 20 pont környékén mozgott a differencia. Végül 60-39 után egy 11-2-es futással alakította ki a végeredményben megjelenő különbséget a TFSE. A záró szakasznak 71-43-ról futottak neki a csapatok. Itt már nem volt kérdés a győztes kiléte. Mindkét szakmai stáb igyekezett minden bevethető játékosának lehetőséget adni.

Az utolsó 10 percben is láthattunk kifejezetten szép megmozdulásokat. Egyre felszabadultabban játszottak a csapatok. Végül 16-16-os állással zárult a negyedik negyed. A TFSE 90-62-es sikert aratott. Benke Sára 24 pontot elérve emelkedett ki a bajnokcsapatból, míg Boros Berta és Király Andrea 11-11 ponttal zárt. Az ELTE-BEAC-nál a 12 pontos Takács Emese bizonyult a legeredményesebbnek.

Egy emlékezetes, nehézségekkel teli egyetemi szezon végéhez érkeztünk. A TFSE veretlenül, teljesen megérdemelten szerezte meg a bajnoki címet, de joggal lehet büszke az ezüstéremre az ELTE-BEAC együttese is.