A TFSE az első döntős az egyetemi bajnokságban

TFSE - UNI Győr SZESE 63-55 (18-15, 21-9, 11-14, 13-17)

Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság Final Four, elődöntő
Varga-Záray K., Rózsavölgyi A., Gruber N. (Herczeg Á.)

TFSE: Galli-Hirling 7, Boros 2, Király 3/3, Benke 16/6, Herman 7. Csere: Szabó 2, Hanti 7/3, Dömötör 2, Burján 8, Szeitl 7/3, Kenyeres 2.

UNI Győr SZESE: Horváth D., Baffy 13/3, Horváth K., Nagy 12, Rozmán 14. Csere: Szűts 2, Tóth, Perl 8/6, Rabi, Bánszegi 6.

Fotó: facebook.com/MEFOBFinalFour

Megkezdődött a Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság győri négyes döntője. Az első elődöntő alkalmával a TFSE 63-55-re legyőzte az UNI Győr SZESE csapatát.

A győriek 6-2-es előnyre tettek szert a mérkőzés elején, de innen 12-8-ra fordított a TFSE és az ekkor megszerzett előnyét a játékrész végéig megtartotta. 10 perc után 18-15 állt az eredményjelzőn. A második szakasz elején magához ragadta az irányítást a kifejezetten jó ritmusban játszó TFSE. Egy 17-2-es futás végén 35-17-re léptek el Hegedűs Péter tanítványai. Horváth Krisztina korai kiválása után nem találta a játékát a Győr. A félidőt egy hazai tripla zárta, de ezzel együtt is magabiztosan 39-24-re vezetett a fővárosi gárda.

A harmadik negyed elején 42-26-nál még volt labdája az egész szezonban veretlenül menetelő TFSE-nek, hogy nagyobb különbséggel elszakadjon. Ezzel nem élt és ezt követően kiegyenlítettebbé vált a játék. Csökkent a koncentráció az előnyben lévő gárdánál, Dr. Barthalos István tanítványai pedig nagy erőket mozgósítottak, a győriek így 10-12 pontra megközelítették riválisukat. A záró etapnak 50-38-ról futottak neki a csapatok.

A negyedik negyedben közel öt percen át nem talált be a TFSE és ez idő alatt 50-47-re felzárkózott a Győr. Nem sokkal később pedig 53-53 volt az állás. A hajrában a végül 16 ponttal záró Benka Sára találatával szerzett újra vezetést a TFSE. Erre az ekkor már 13. pontját szerző Baffy Fanni válaszolt. Végül az utolsó percben Burján Laura és Benke Sára találatai hoztak újra lépéselőnyt a TFSE-nek, mely innentől már nem engedte ki a kezéből a sikert.