A TFSE-MTK 12 ponttal múlta felül az ELTE-BEAC Újbudát és ezzel bejutott a rájátszásba

TFSE-MTK - ELTE-BEAC Újbuda 79-67 (21-19, 16-12, 20-18, 22-18)

Budapest, MTK Kosárlabda Csarnok
Győrffy P., Makrai M., Dr. Oláh M. (Bogárdi J.)

TFSE-MTK: Theodoreán 9/3, Pavel 8, Jenkins 10/6, Burján, Németh 19. Csere: Süle 1, Tapley 6, Király 12/12, Dúl 14/3.

ELTE-BEAC Újbuda: Koch, Czank 13/3, Boros J. 15/9, Mérész 19, Barnai 5. Csere: Katona, Ivanova, Boros B. 12/3, Juhász 3.

A bajnokság 22. fordulójában a TFSE-MTK 79-67-re múlta felül az ELTE-BEAC Újbudát. Ezzel a TFSE szerezte meg a még rájátszást érő 8. helyet az alapszakasz végén.

Mérész Beatrix büntetőivel és Elly Pavel duplájával indult a mérkőzés. Az óriási tét rányomta a bélyegét az első percekre. Idegesen kezdtek a csapatok. A TFSE-MTK 6-6 után Király Andrea triplájával került előnybe, majd Dúl Panka is betalált. 11-6 után azonban Boros Berta tripláját követően 13-12-re felzárkózott a BEAC. Innen Király Andrea és Dúl Panka révén ismét elszakadt 19-12-re a TFSE, de a negyed végjátéka a BEAC-nak sikerült jobban. 10 perc után így 21-19-re felzárkózott Balogh Judit együttese. A TFSE 15-ből 9-et, míg a BEAC 13-ból 5-öt értékesített mezőnyből. A második negyed elején Elly Pavel volt eredményes, de Boros Berta négy pontja 23-23-nál egyenlítést hozott a BEAC-nak.

Hullámzó mérkőzés kerekedett, hiszen 23-23 után ismét a TFSE került fölénybe. Egészen pontosan 7-1-es sorozattal 30-24-es előnyre tettek szert Magyar Bianka tanítványai. A félidő utolsó két percéhez érkezve Juhász Angéla határozott játékával zárkózott fel a BEAC. 30-27 után 34-27-nél, majd 37-29-nél viszont ismét megugrott a házigazda. A félidőt az ekkor már 11. pontját szerző Mérész Beatrix duplája zárta, amivel 37-31-re módosította az állást. A harmadik negyed elején Dúl Panka büntetője után Mérész Beatrix és Boros Julcsi hozta közelebb a BEAC együttesét, így 38-35-nél teljesen nyílt lett az összecsapás. A harmadik szakasz igencsak pontgazdag játékot hozott. Szép triplákat jegyezhettünk fel Boros Julcsitól, Chanise Jenkins-től. A különbség 5-7 pont között látszott állandósulni. A BEAC-nak 45-42-nél akadt egy újabb felzárkózása. Erre azonban Király Andrea triplával válaszolt.  A TFSE 48-42-es előnyénél hosszú percekre befagyott az eredményjelző. Bár Ja’Tavia Tapley büntetőivel 8 egységgel megugrott a hazai együtt, de erre azonnal válaszolt a BEAC.

Úgy nézett ki, hogy marad ez az 5-7 pontos különbség a felek között. A harmadik szakaszt azonban 54-49 után Theodoreán Alexandra dudaszós triplája zárt, amivel 57-49-re alakította az eredményt. Ez lélektanilag is kulcspillanatnak tűnt. Ekkor egyértelműen a TFSE-nél volt a momentum és így Németh Alma találatával a negyedik etap elején 59-49-nél elérte a 10 pontot a differencia. Mivel ekkor már meggyőző különbséggel vezetett a Vasas a BKG ellen, így tudta a TFSE, hogy 10 pont feletti győzelemmel kerülhet a rájátszásba. A BEAC is tudta, hogy 10 pontot kell védenie. A negyedik etap középső szakasza egyértelműen a vendégeknek sikerült jobban, akik előbb 59-56-ra, majd 61-58-ra, végül Boros Julcsi hármasával 65-61-re felzárkóztak. Ekkor még három perc volt hátra és úgy tűnt, hogy lélektanilag ismét megfordult a meccs. Jött azonban Chanise Jenkins és Németh Alma, majd Dúl Panka triplája, amivel 72-61-nél először ezen az estén 11 ponttal ment a TFSE. A rájátszást érő különbséget innentől végig tartották a hazaiak. Görcsösen játszott a BEAC, így végül nem tudott 10 pont alá jönni. A TFSE készülhet a rájátszásra.