A Valencia az első továbbjutó az EK-rájátszás második fordulójából
:
:
Kedden egy mérkőzést rendeztek az Európa Kupa rájátszás második forduló visszavágói közül. Ezen a Valencia 64-49-re legyőzte a Krasznojarszkot és így kivívta a továbbjutást.
A Krasznojarszk múlt héten hazai pályán 5 ponttal verte a spanyol riválisát. A Valencia azonban villámrajtot vett és már a 11-2-es kezdésüknél ledolgozták a hátrányukat. Végig magabiztos előnnyel gazdálkodhattak. A legnagyobb előnyük 26 egység volt. A hajrában kozmetikáztak az eredményen az oroszok, de a spanyol továbbjutás nem forgott veszélyben.
A harmadik fordulóba kerülést 119-109-es összesítéssel kivívói valenciai alakulatban a második meccsen Meiya Tirera 19, Alexis Brown 15 egységig jutott. Queralt Casas pedig 7 ponttal, 4 gólpasszal és 3 lepattanóval zárt.
Eredmény
Valencia – Enisey Krasznojarszk 64-49 (17-8, 17-10, 11-9, 19-22)
Továbbjutott 119-109-es összesítéssel a Valencia.

Fotó: FIBA.Basketball

Fotó: FIBA.Basketball
