A Valencia és a Fenerbahce is nyert

:

:

Csütörtökön két mérkõzést rendeztek a nõi kosárlabda Euroligában. A Valencia a Gdynia otthonában aratott magabiztos gyõzelmet, a Fenerbahce pedig a Schio gárdáját gyõzte le. Összefoglaló az Euroliga csütörtöki játéknapjáról.

Az A-csoport egyetlen csütörtöki összecsapásán a Valencia Gdyniában lépett pályára. Ezen a mérkõzésen mutatkozott be Natalia Hejkova együttesében az Euroligában Sancho Lyttle. A spanyol válogatott centere kezdésnek 18 ponttal és 9 lepattanóval vette ki a részét a Valencia 90-72-es sikerébõl.

A találkozó összképe hasonlított a Valencia gyõri vendégjátékához. A spanyol együttes már az elsõ negyed végére 10 pontos elõnyre tett szert és a szünetben már 48-30-ra vezettek a vendégek. A harmadik etapban a 30 pontot is megközelítette a differencia, a végjátékban azonban a Gdynia valamennyit tudott faragni a hátrányán. A mérkõzésen Honti Kata 21 percet töltött a pályán és ez idõ alatt 4 pont, illetve 7 gólpassz került a neve mellé.

„Fontos mérkõzés volt ez számunkra. A csapat még nem teljes, ennek ellenére szerettünk volna egy jó és ötletes kosárlabdát játszani. Az elsõ félidõben uraltuk a játékot, de ismét bebizonyosodott, hogy még rengeteg munka vár ránk. Ma is csatlakozott egy új játékos a kerethez, így a csapatjátékot tekintve akadtak problémáink.”
– értékelt Natalia Hejkova.

Lotos Gdynia - Ros Casares Valencia 72-90 (18-28, 12-20, 20-25, 22-17)

8. VICI AISTES KAUNAS	3	0/3	191/246	3

A B-csoportban egy fordulatos mérkõzésen aratott 70-65-ös gyõzelmet a Schio otthonában a Fenerbahce. A török sztárcsapat 6-6 után egy 21-5-ös futással 27-11-re lépett el még az elsõ etapban, majd a második negyedben már 17 ponttal is vezettek. A szünetben 44-29 állt az eredményjelzõn.

A harmadik szakasz elején állandósulni látszott a jelentõs különbség a két gárda között, majd Liron Cohen vezetésével szépen lassan 10 pont alá értek a hazaiak. A végjátékban 61-58-ra felzárkózott a Schio, de fordítani nem tudtak. A Fenerbahce legjobbja az egykoron Schióban pattogtató Penny Taylor volt, aki ezúttal 23 pontig jutott. Az olaszoknál Macchi (13 pont) és Cohen (12 pont) bizonyult a legeredményesebbnek.

„Schióban nem egyszerû játszani. Megpróbáltuk rögtön az elejétõl uralni a találkozót és ez sikerült is. A második félidõ sokkal nehezebb volt, az olasz szurkolók részérõl is nagyobb nyomás nehezedett ránk, de szerencsére végig higgadtak tudtunk maradni.”
– mondta George Dikeoulakos, a Fenerbahce vezetõedzõje.

Beretta-Famila Schio - Fenerbahce 65-70 (20-31, 9-13, 20-14, 16-12)