A Valencia is õrzi veretlenségét

:

:

Szombaton a Rivas Ecopolis – Salamanca rangadó mellett még öt találkozót rendeztek a spanyol bajnokságban.

Érdekesnek ígérkezett a Gran Canaria valenciai vendégjátéka. Az Európa Kupában egyetlen spanyol csapatként vitézkedõ Gran Canaria ugyanis az elsõ négy fordulóban három gyõzelmet és mindössze egy vereséget könyvelhetett el, így a játéknapot megelõzõen a tabella negyedik helyén álltak.

Natalia Hejkova együttese nagy lendülettel kezdett és ezzel hamar el is döntötte a mérkõzés sorsát. A félidõben 57-33-ra vezetett a Valencia, a harmadik etap végére pedig 31 pontra hízott a differencia. A Gran Canaria a negyedik szakaszban faragott valamennyit a hátrányán, így lett a vége 84-63. A Valencia legeredményesebbje a 18 pontos Eshaya Murphy és a dupla-duplát (15 pont, 10 lepattanó) elérõ Sancho Lyttle volt. Honti Kata 17 percet töltött a pályán, ez idõ alatt 7 pont, 3 gólpassz és 2 lepattanó került a neve mellé.

A forduló többi mérkõzésén az egyeránt 2-2-es mérleggel rendelkezõ Sóller, Cadi La Seu és Burgos is megszerezte harmadik gyõzelmét az idei évadban. Vasárnapra egy mérkõzés maradt ezen, a Girona a Caja Rural Tintos de Toro csapatát fogadja.

RIVAS ECOPOLIS - PERFUMERIAS AVENIDA  63 - 78
UNB OBENASA LACTURALE - HONDARRIBIA - IRÚN  61 - 64
RC CELTA BALONCESTO - JOPISA CIUDAD DE BURGOS 59 - 70
CIUDAD ROS CASARES VALENCIA - G CANARIA 2014 CAJA DE CANARI 84 - 63
CADI LA SEU - MANN FILTER ZARAGOZA  78 - 67
SÓLLER BON DÍA! - PALACIO DE CONGRESOS DE IBIZA  84 - 58

1 ROS CASARES VALENCIA 	    5 	5/0 	400 - 294   10 pont
2 PERFUMERIAS AVENIDA 	    5 	5/0 	410 - 312   10