A Valencia minimális előnyt szerzett Velencében

:

:

Megkezdődött a Reyer Venezia és a Valencia Európa Kupa negyeddöntő párharca. Az első mérkőzésen a címvédő spanyol gárda 61-57-es győzelmet aratott Olaszországban.

A legnagyobb érdeklődéssel övezett Európa Kupa negyeddöntő párharc első felvonása felnőtt a várakozásokhoz. Villámrajtot vette a Reyer Venezia. Az első negyedben 14 ponttal is vezettek. A 20-8-ról induló második etapban 3-5 egységre felzárkózott a Valencia, de a félidőre újra meglépett 37-28-ra a Reyer.

A harmadik negyedben még sokáig őrizték előnyüket az olaszok. Végül 41-41-nél egyenlített a Valencia. A záró etapnak már a címvédő 48-43-as vezetéséről futottak neki a csapatok. Itt 56-47-nél már 9 ponttal ment a Valencia. Az utolsó két percbe érve azonban 57-56-ra fordított a Reyer. A szoros végjátékból azonban a spanyolok jöttek ki győztesen, így minimális előnyből várhatják a visszavágót.

Angela Salvadores és Celeste Trahan-Davis 12-12 egységig jutott a győztes gárdában. Velencei oldalon a 19 pontos Kayla Thornton lett a legeredményesebb. A visszavágót vasárnap 20 óra 30 perctől rendezik Valenciában.

Umana Reyer Venezia – Valencia 57-61 (20-8, 17-20, 6-20, 14-13)