Valencia - UMMC Jekatyerinburg 75-68 (20-18, 20-16, 18-17, 17-17)

Györgyi, Stan, Tóth (Dekkiche)

Valencia: Ouvina 11/6, Allen 18/12, Casas 6, Carrera 14, Gil 11. Csere: Segura Moreno 2, Salvadores 2, Romero 4, Trahan-Davis 1, Gülich 6.

UMMC Jekatyerinburg: Zavialova, Torrens 15/3, Shilova 4/3, Meesseman 6, Jones 20/3. Csere: Beiakova, Bentley 11/3, Griner 4, Vadeeva 4.

Fotó: Valencia Basket

Pénteken este került sor a FIBA Európai Szuperkupára. Az Európa Kupa címvédője a Valencia 75-68-ra legyőzte az Euroliga-győztes UMMC Jekatyerinburgot és ezzel egy fantasztikus hangulatú összecsapás végén elhódította a trófeát.

Közel 4000 néző gyűlt össze Valenciában a női kosárlabdában is sok nagy csatát megélt La Fonteta Arénában a 2021-es Szuperkupára. A jó hangulat tehát garantált volt és a csapatok is tettek róla, hogy egy pillanatra sem unatkozzunk. Magyar szemmel is különleges estére készülhettünk, miután a mérkőzésen játékvezetőként működött közre Tóth Cecília. Alex Bentley és Laura Gil kosárváltása vezette fel az összecsapást. Jonquel Jones villanásaival 7-2-re ellépett az első percekben a Jekatyerinburg, melynek keretéhez Brittney Griner is csatlakozott a WNBA döntőjét követően. Innen azonban 9-2-es futással 11-9-re fordított a Valencia és így az első szakaszban végig fej-fej mellett haladt a két gárda. 10 perc után 20-18-as hazai vezetés állt az eredményjelzőn. A második negyed elején három percen át mindössze egy duplát értékesített az orosz sztárcsapat és ez idő alatt 26-20-ra elszakadt a házigazda.

A Valencia a második etap elején felépített 4-6 pontos előnyét a félidőig őrizte. Az oroszoknak 28-27-nél ugyan akadt egy felzárkózásuk, de innen 35-27-re ellépett a Valencia. 20 perc játékot követően 40-34 állt az eredményjelzőn. A nagyszünetben a statisztikát figyelve azt láthattuk, hogy a hazaiaknál a 14 pontos Bec Allen volt a legeredményesebb. A Jekatyerinburgnál Jonquel Jones járt 16 egységnél. Ha a különbségre keressük a magyarázatot, akkor ki kell emelni, hogy az Euroliga címvédője már 14 eladott labdánál járt. A harmadik szakaszból nem telt el másfél perc, amikor Laura Gil és Cristina Ouviña 10 pontra növelte a Valencia előnyét. 44-34-nél Miguel Mendez gyorsan időt is kért, hogy rendezze a sorokat. Ezt követően csapata egészen 44-41-re felzárkózott.

Volt tartása a Valenciának és rendre tudott reagálni a Jekatyerinburg egyre élesebb rohamaira. Cristina Ouviña állt a csapata élére, miután két orosz felzárkózási kísérletnél is triplát értékesített. Végül 49-47 után 9-0-val 58-47-re újra elszakadt a Valencia. Ezzel kialakítva a mérkőzés legnagyobb különbségét. A harmadik szakasz négy orosz ponttal zárult, de így is 58-51-re ment a Valencia. A negyedik negyed eleje a Jekatyerinburgnak sikerült jobban. Ezúttal közel négy percre a spanyol gárda maradt pont nélkül és ezt kihasználva Jonquel Jonesék 58-57-re felzárkóztak. Nem sokat kellett várni és 60-60-nál már egyenlített is az Euroliga-győztes. Ekkor még közel hat perc volt hátra és ismét a Valencia tudott újítani. A hazaiak elléptek 65-60-ra, így a Jekatyerinburgnak újra időt kellett kérnie. Igencsak felpaprikázódott a hangulat, de összességében 4-6 pont között tudta tartani előnyét a házigazda. Az utolsó percbe 70-66-ról fordultak a felek és amikor Raquel Carrera ziccere célt ért, gyakorlatilag eldőlt az összecsapás. Az utolsó másodpercek már a hazai közönség önfeledt öröme mellett teltek. Végül 75-68-as győzelmet aratott a Valencia.

A Szuperkupa MVP-je Cristina Ouviña lett. A Valencia spanyol válogatott klasszisa 11 ponttal, 9 gólpasszal és 2 lepattanóval zárt.